Росія, імовірно, послабила оборону Бахмута, перекинувши десантників на південь України – британська розвідка

Росіяни й далі обороняють бахмутський напрямок, але їх поменшало
Фото: Минобороны России / Facebook

Сили оборони України внаслідок останніх тактичних успіхів наблизилися до траси, якою російські окупанти забезпечують своє угруповання на бахмутському напрямку. Про це йдеться у звіті британської розвідки, який опублікувало в X 18 вересня міноборони Великобританії.

Там нагадують, що у вересні ЗСУ взяли під контроль села Кліщіївка й Андріївка, розташовані приблизно за 8 км на південь від міста Бахмут Донецької області.

За даними британської розвідки, цей тактичний успіх наближає українські війська до дороги Т-05-13 – одного з основних маршрутів постачання Бахмута з півдня. Однак Росія й далі утримує залізничну лінію, що йде вздовж насипу між Кліщіївкою і трасою Т-05-13, створюючи в такий спосіб перешкоду, яку легко обороняти.

"Нещодавня передислокація російських повітрянодесантних військ із Бахмута в Запорізьку область на півдні України, імовірно, послабила оборону Росії навколо Бахмута", – наголошують у зведенні.

18 вересня міноборони Великобританії писало, що окупанти перекинули під Роботине Запорізької області тисячі елітних десантників, але використовують їх як звичайну піхоту.

У ранковому зведенні Генштабу ЗСУ 20 вересня повідомляють, що українські військові продовжують штурмові дії в районі на південь від Бахмута, завдають ворогові значних втрат у живій силі й техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської й Харківської областей.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході й півдні. Зокрема, про взяття Андріївки Генштаб ЗСУ повідомив зранку 15 вересня, а 17 вересня ЗСУ деокупували Кліщіївку.