"Росія має бути повністю ізольована та покарана". Зеленський презентував "Великій сімці" українську формулу миру, яка "не залишить шансів країні-терористу"

Зеленський запропонував українську "формулу миру" як відповідь на російський ракетний терор
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи через відеозв'язок на терміновому саміті "Великої сімки" 11 жовтня, запропонував учасникам G7 підтримати українську "формулу миру". Відео виступу Зеленського опублікували 11 жовтня на сторінці українського лідера у Facebook.

"Я дякую вам за всю вже надану допомогу. Вона велика, вона суттєва, але керівник Росії, який зараз перебуває на завершальному етапі свого правління, усе ще має можливість до підвищення ескалації, і ця його можливість є загрозою для всіх нас. Але в нас є "формула миру". І зараз, реагуючи на російський терор, на псевдореферендуми і спробу анексії нашої території, ми можемо застосувати "формулу миру" так, щоб у держави-терориста не залишилося жодного шансу", – заявив Зеленський.

Першим пунктом у "формулі миру" він назвав "повітряний щит" для України, наголосивши, що коли країна матиме достатню кількість сучасних систем ППО, головний елемент російського терору – ракетні удари – перестане працювати.

"Я дякую Німеччині і особисто канцлеру [Олафу] Шольцу за прискорення постачання IRIS. Дякую США і особисто президенту [Джо] Байдену за рішення надати сучасні ПРО та ППО. І віримо, пане президенте, що це будуть і системи середнього й далекого радіусу дії, які дозволять створити ешелоновану систему оборони", – сказав український лідер.

Іншими пунктами української "формули миру" Зеленський назвав відновлення територіальної цілісності України та покарання Росії за агресію. Він наголосив, що з того, які наслідки матиме для РФ розв'язана нею війна проти України, "зроблять висновки багато країн світу", і від цього залежить стійкість міжнародного правопорядку.

"Росія має бути повністю ізольована і покарана. Покарана і політично, і санкційно", – наголосив президент України.

Зеленський зазначив, що поки Україна не має можливості для дипломатії через те, що президент Росії Володимир Путін вірить тільки в терор і що країна потребує оборонної підтримки.

"Саме на полі бою виборюється за мир. Але й у площині дипломатії – у нашій роботі над гарантіями безпеки для України і доповненням існуючої архітектури безпеки у Європі. Проєкт Kyiv Security Compact – це реальний внесок у безпеку, це далекоглядний елемент формули миру для всіх нас. Я прошу вас підтримати його", – резюмував президент України.

Контекст:

Країни "Великої сімки" зібралися 11 жовтня на термінове засідання через масовані ракетні обстріли Росією міст України, що торкнулися 15 регіонів. Засідання та свій виступ на ньому Зеленський анонсував 10 жовтня. До складу G7 входять США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія, Японія.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомляла, що РФ випустила по Україні 83 ракети, 43 з них збили. Також противник використав дрони-камікадзе, більшість із яких знищили українські сили ППО.

Унаслідок ракетної атаки, за даними ДСНС станом на 7.00 11 жовтня, загинуло 19 людей, 105 дістали поранення. Пошкоджено 11 важливих інфраструктурних об'єктів у восьми регіонах України та в Києві. Частину областей знеструмлено, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Путін підтвердив, що масовані удари російської армії 10 жовтня по енергоструктурі України були навмисними. За його словами, їх завдали за пропозицією міноборони і згідно з планом Генштабу РФ.

За розрахунками видання "Forbes Україна", ракетна атака 10 жовтня коштувала Росії від $400 до $700 млн.

11 жовтня масована ракетна атака по критичній та енергетичній інфраструктурі України триває. Українські сили ППО збили 20 із 28 випущених окупантами ракет та 13 дронів-камікадзе.