"Росіє, матінко, забери Донбас додому". Пропагандистка Симоньян виступила в окупованому Донецьку

Симоньян виступила на форумі в окупованому Росією Донецьку
Фото: EPA
Головна редакторка російського пропагандистського телеканала RT Маргарита Симоньян приїхала до окупованого Росією Донецька для участі у форумі "Русский Донбас".

Головна редакторка російського пропагандистського телеканала RT Маргарита Симоньян виступила 28 січня на форумі "Русский Донбас" в окупованому Росією Донецьку. Уривок відео опублікував у Facebook російський фінансист і блогер Слава Рабінович.

"Люди Донбасу хочуть жити у себе вдома і хочуть бути частиною своєї величезної, великої, нашої щедрої батьківщини. І ви зобов'язані їм це забезпечити. Росіє, матінко, забери Донбас додому", – сказала пропагандистка.

На думку Рабіновича, президенту РФ Володимирові Путіну потрібна зміна порядку денного.

"Від [опозиціонера Олексія] Навального, від палацу, від бригади отруйників, від усього цього. А чи не збирається він "змінити порядок денний" анексією Донбасу? А що ж йому втрачати? Втрачати йому вже немає чого. А порядок денний у такому разі точно зміниться. Хоча б на якийсь час", – зазначив Рабінович.

Симоньян перебуває в Донецьку, про що свідчить опубліковане нею в Telegram-каналі фото, зроблене на тлі таблички з назвою міста.

Із 2005 року Симоньян очолює телеканал RT, а також є головною редакторкою пропагандистського інформаційного агентства Russia Today.

У грудні 2014 року Симоньян занесли в базу даних українського сайта "Миротворець" за антиукраїнську пропаганду. Їй офіційно заборонено в'їзд в Україну через журналістську діяльність, спрямовану на пропаганду війни проти України.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією, і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція  Росія).