Росія може залишитися без лізингових літаків, це половина цивільної авіації – Міністерство інфраструктури України
"Більшість авіакомпаній світу, зокрема і російських, користуються послугами великих страхових компаній. Значна частина літаків не є власністю авіаперевізників, а взяті у лізинг", – пояснили в міністерстві.
Зокрема, за даними агентства Cirium, майже 55% російського цивільного авіаційного флоту перебуває в лізингу у міжнародних компаній. З усіх 980 пасажирських лайнерів, що їх використовують російські авіаперевізники, – 515 літаків перебувають у лізингу іноземних власників.
Водночас більшу частину парку європейських літаків зареєстровано в Ірландії, там працюють 18 із 20 найбільших лізингових компаній світу. Тому ірландські санкції могли б завдати потужного удару по російській авіагалузі, переконані в МІУ.
"У разі введення відповідних обмежень та санкцій ідеться про втрату країною-окупантом приблизно половини цивільних літаків", – кажуть у Міністерстві інфраструктури.
Відомство очікує позитивних новин від переговорів і нагадує, що окупанти можуть літати хіба що з Москви на Камчатку.
Держави Європи почали закривати своє небо для польотів російських авіакомпаній після того, як президент РФ Володимир Путін оголосив повномасштабне вторгнення в Україну. Україна своє небо закрила для всіх із 24 лютого.
Більшість країн Європи закрила повітряний простір для російської авіації – Великобританія, Чехія, Польща, Румунія, Литва, Латвія, Естонія, Фінляндія, Болгарія, Словенія, Німеччина, Італія, Данія, Бельгія, Ісландія, Швеція, Австрія, Франція, Ірландія, Іспанія. Таке саме рішення ухвалила й Канада.
Найбільший російський авіаперевізник "Аерофлот" потрапив під санкції Великобританії.
Міністерство інфраструктури України звернулося до Міжнародної організації повітряного транспорту (IATA) з проханням підтримати звернення України щодо усунення російських авіаперевізників з усіх інститутів асоціації. Ідеться про BSP, Clearing House, MITA, Interline, повідомила 26 лютого пресслужба міністерства.
Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков зазначив, що такі дії можуть спонукати агресора до миру.
"І наостанок, від усіх союзників антипутінської коаліції та українських диспетчерів: "Російський літак, йди на х...й", – резюмував голова відомства.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) і сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
За даними Міноборони України станом на 28 лютого, загальні втрати російських окупантів – 5,3 тис. людей убитими й пораненими. Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу та визнали їх лише на четвертий день війни, не уточнюючи кількості. Жертвами російської агресії стали 352 мирні жителі, зокрема 16 дітей, поранення дістало 2040 людей.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.