Росія на саміті ОБСЄ погрожувала українським інспекторам – Генштаб
Як зазначають українські представники, Росія емоційно відреагувала на результати інспекції військових частин у Ростовській області в січні цього року.
Російська делегація погрожувала українським інспекторам на 27-му щорічному саміті ОБСЄ у Відні. Про це повідомляє на сторінці у Facebook управління верифікації Генерального штабу Збройних сил України.
Як зазначають українські представники, Росія емоційно відреагувала на результати інспекції військових частин у Ростовській області в січні цього року.
"Озвучені результати інспекції у РФ, а також інформація про присутність і незаконну діяльність її збройних сил на сході України, підтримку незаконних збройних формувань на території Донбасу викликали бурхливі дискусії серед держав-учасниць, що призвело до емоційних заяв представників російської делегації, включно з погрозами щодо "підготовки сюрпризів українським верифікаторам", – повідомляють в українському Генштабі.
Росія у Відні знову спробувала звинуватити Київ у порушенні міжнародних зобов'язань відповідно до положень ВД-2011 (Віденський документ 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки. – "ГОРДОН") на підставі "незвичайної воєнної діяльності" на сході країни. Проте делегація з Києва аргументовано спростувала ці обвинувачення, зазначили в Генштабі.
"Для того щоб нівелювати такі російські звинувачення на адресу України, держави – учасниці ОБСЄ (США, Канада, Данія, Норвегія та Угорщина у складі представників держав Вишеградської четвірки) поінформували про готовність проведення протягом 2017 року на території України, зокрема в зоні АТО, до десяти понадквотних інспекцій за ВД-2011", – підкреслили в Генштабі.
Україна закликала РФ провести такі самі заходи у прикордонній російській зоні "з метою усунення занепокоєння" щодо того, що Кремль створює нові збройні формування поблизу кордону України.
Інспекція в Ростовській області в районі площею майже 16 тис. км2 проходила з 16 до 19 січня.
Українські спостерігачі виявили формування поблизу кордону з Україною мотострілецької дивізії РФ, яка налічуватиме 10,5 тис. військовослужбовців.
Також, за заявою українського Міністерства оборони, делегацію не пустили оглянути місця дислокації артилерійських систем у районі Новочеркаська.