Росія окупувала "найдорожчі" землі України, вартість їхніх корисних копалин оцінюють у $12,4 трлн – The Washington Post
Росія окупувала найбагатші на корисні копалини території України. Про це йдеться в опублікованій 10 серпня статті The Washington Post.
У виданні підкреслили, що українські землі насичені 117 зі 120 мінералів і металів, що найширше використовуються, а також паливом. Розкрадаючи їх, російські загарбники завдають шкоди економіці України.
Зокрема, в Україні є одні з найбільших у світі запасів титанової та залізної руди, невикористані родовища літію та великі родовища вугілля. Їхню сумарну вартість оцінюють не менш ніж у $12,4 трлн.
Основна частина вугільних покладів зосереджена на сході України, де РФ вдалося окупувати найбільше територій. Згідно з аналізом The Washington Post, який провела канадська геополітична компанія SecDev, разом із цими покладами під контролем Росії опинилися й інші цінні родовища.
Якщо Кремль анексує захоплену українську територію, Київ назавжди втратить майже дві третини своїх родовищ.
За даними SecDev, окрім 63% вугільних родовищ України, окупанти відрізали від країни 11% нафтових родовищ, 20% родовищ природного газу, 42% родовищ металів і 33% родовищ рідкісноземельних та інших критичних мінералів, включно з літієм. Деякі з цих родовищ важкодоступні або потребують розвідки для оцінювання їхньої життєздатності.
У SecDev заявили, що РФ захопила в Україні:
- 41 родовище вугілля;
- 27 ділянок природного газу;
- 14 ділянок пропану;
- дев'ять родовищ нафти;
- шість родовищ залізної руди;
- дві ділянки титанової руди;
- дві ділянки цирконієвої руди;
- одну ділянку стронцію;
- одне літієве родовище;
- одне уранове родовище;
- одне родовище золота;
- великий кар'єр вапняку, який раніше використовували для виробництва сталі в Україні.
Водночас основна частина нафтових та газових запасів залишається під контролем України.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. За цей час РФ окупувала частину Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Харківської областей, просунулася в Донецькій та Луганській. Росія також тимчасово контролювала частини Київської, Сумської і Чернігівської областей, але на початку квітня північні регіони звільнили від окупантів. Наразі бої тривають на сході та півдні країни.
Останнє велике місто Луганської області, Лисичанськ, ЗСУ покинули 3 липня, але повністю область іще не окуповано, повідомляв голова ОВА Сергій Гайдай 1 серпня. Донецьку область Збройні сили України контролюють на 45%, говорив голова ОВА Павло Кириленко 2 липня.
Площа всієї території України у міжнародно визнаних межах становить 603 548 км&³2;. Видання "Forbes Україна" підрахувало, що до 24 травня Росія окупувала 125 тис. км&³2; території України (приблизно 20,7% від загальної площі країни).
До повномасштабного вторгнення площа українських земель, захоплених Росією, становила 44 тис. км&³2;, або 7% від усієї території країни, заявляв колишній президент України Петро Порошенко.