Росія продовжує поширювати дезінформацію про зброю масового знищення в Україні – МЗС України

У МЗС України зазначили, що у країні немає американських лабораторій
Фото: Ukraine UA / Instagram
Росія займається дезінформацією, повідомляючи про розроблення в Україні біологічної зброї. Про це Міністерство закордонних справ України заявило 7 березня у Facebook.

"Російська Федерація продовжує поширювати дезінформацію про зброю масового знищення в Україні. Після низки абсурдних заяв посадовців РФ про нібито створення "брудної" ядерної бомби в нашій державі російська дезінформаційна машина переключилася на тему біологічної зброї", – ідеться у повідомленні.

Дипломати зазначили, що Міністерство охорони здоров'я України вже спростувало інформацію російських пропагандистів та наголосило, що в Україні немає американських лабораторій, про які говорять у РФ.

"Збройна агресія РФ значно послабила національну систему біологічного захисту України. Зокрема, захопивши українські науково-дослідні заклади та практичні установи санітарно-епідеміологічного профілю на території тимчасово окупованого Криму, а також тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Росія свідомо ігнорує вимоги щодо надання інформації про стан та місцезнаходження патогенів, які зберігалися на цих об'єктах та використовувалися при створенні вакцин і в діагностичних цілях для населення України", – пояснили у МЗС.

Українські дипломати вважають вкрай небезпечними "будь-які спроби РФ захопити біологічні матеріали".

"Публічні заяви РФ про нібито розробку біологічної зброї в Україні слід розглядати як дезінформацію та провокацію. Україна закликає міжнародну спільноту посилити тиск на Росію, аби змусити її дотримуватися міжнародних зобов'язань, зокрема в рамках Конвенції про заборону біологічної зброї, та не створювати додаткових безпекових ризиків, пов'язаних із біологічними агентами", – заявили у МЗС України.

Джерелом інформації на тему біологічної зброї стало міноборони РФ.

Контекст:

Заяви із Росії звучать на тлі вторгнення російських військових до України.

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган", завдає авіаударів.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 38 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів станом на 7 березня становили, за даними Генштабу ЗСУ, понад 11 тис. осіб убитими, пораненими та полоненими, а також більш ніж 1 тис. одиниць танків, бронемашин, артилерійських систем, РСЗВ та засобів ППО, 46 літаків, 68 вертольотів, 454 автомобілі, три катери, 60 цистерн із паливом та сім оперативно-тактичних безпілотників. Техніка дістається ЗСУ, зокрема, у справному стані.

РФ відмовляється забирати тіла загиблих в Україні російських військових, заявила 7 березня віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН з вимогою "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи призвели до обвалу економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати і надалі.