Росія просить Червоний Хрест допомогти знайти російських військовополонених
Російська уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова звернулася до президента Міжнародного комітету Червоного Хреста Петера Маурера та голови місії МКЧХ в Україні Флоранс Жиллетт із проханням сприяти встановленню місць перебування російських військових, які потрапили в полон під час вторгнення в Україну. Про це повідомляє сайт російської омбудсменки 4 березня.
"Москалькова звернулася до Маурера і Жиллетт на захист прав російських військових, які потрапили в полон в Україні, із проханням сприяти встановленню місць їх перебування та забезпеченню їхніх прав, передбачених нормами міжнародного права, включно з правом на медичну допомогу", – ідеться в повідомленні.
Російська влада донедавна офіційно не визнавала втрат під час вторгнення в Україну.
Українська влада, відповідно, неодноразово закликала матерів російських полонених приїхати до Києва та забрати своїх дітей.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні, зокрема, реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
Жертвами російської агресії станом на 28 лютого стало 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
Станом на 4 березня втрати російських окупаційних військ убитими, пораненими та полоненими перевищили 10 тис. осіб.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН із вимогою "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Станом на 3 березня позови проти Росії подало вже 40 країн.
У зв'язку з вторгненням в Україну більшість країн приєдналася до санкційних заходів щодо Москви. Це спричинило обвал економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати і надалі.