Росія вербує іноземних найманців для участі у війні в Україні – Пентагон

За даними американських ЗМІ, Росія вербує сирійців для участі у війні в Україні
Фото: EPA
Міністерство оборони США має інформацію, що Росія намагається завербувати іноземних найманців, зокрема із Сирії, для участі у війні в Україні. Про це 7 березня в інтерв'ю CNN заявив офіційний представник Пентагону Джон Кірбі, коментуючи відповідну інформацію у ЗМІ.

6 березня американська газета The Wall Street Journal повідомила, посилаючись на чотири офіційні джерела зі США, що РФ вербує сирійців, які вміють вести бойові дії в міських умовах, для участі у війні в Україні. На думку інсайдерів, у Москві сподіваються, що досвід ведення бойових дій сирійцями в міських умовах допоможе взяти Київ і "завдати нищівного удару по українському уряду". Цей крок свідчить про можливу ескалацію бойових дій в Україні, попередили експерти.

Кірбі сказав, що США має інформацію, яка підтверджує повідомлення журналістів.

При цьому він назвав "показовим" той факт, що російське угруповання в Україні, яке налічує приблизно 150 тис. осіб, не змогло суттєво просунутися країною, особливо на півночі, і "[президент РФ Володимир] Путін вважав за необхідне спробувати завербувати іноземних бойовиків для цієї своєї війни".

За даними Пентагону на 7 березня, на територію України вже зайшло "майже 100%" військовослужбовців та техніки, яких заздалегідь готували для агресії проти України.

У відомстві повідомили, що з початку масштабної агресії Росія випустила по українській території понад 625 ракет, але у Збройних сил України залишилася "переважна більшість літаків", а також зенітні комплекси для захисту повітряного простору країни.

Про те, що росіяни вербують сирійських військовослужбовців для участі у війні проти України, 7 березня повідомляв засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.

Контекст:

Уранці 24 лютого Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що ціль РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах.

Путін стверджує, що окупанти в Україні атакують лише військову інфраструктуру. Але вони з першої години вторгнення б'ють по цивільних об'єктах, заявив президент України Володимир Зеленський. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню, завдає авіаударів.

Дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду, наголосив Зеленський.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення отримали 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). За оцінкою ООН на 7 березня, в Україні вже загинуло не менше як 406 осіб, а 801 поранено. Відомо, що серед загиблих – 38 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців Зеленський востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів станом на 7 березня становили понад 11 тис. осіб, повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України. Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за твердженнями міністерства оборони РФ на 2 березня, дістали поранення.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, зажадавши "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Слухання розпочалися 7 березня. Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан 28 лютого особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Він наголосив, що є достатні підстави вважати, що в Україні було скоєно як військові злочини, так і злочини проти людства. Крім того, 28 лютого Україна звернулася до ЄСПЛ, зажадавши, серед іншого, як попередні заходи "негайно зупинити військові напади проти цивільних об'єктів". 1 березня суд виніс рішення, яким наказав РФ припинити напади та бомбардування цивільних об'єктів.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни запровадили проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна.

Путін відмовляється від прямої розмови із Зеленським. 3 березня президент України звернувся до російського колеги зі словами: "Іди з нашої землі. Не хочеш зараз піти – сядь за стіл переговорів. Чого ти боїшся?"