Росія визнала загибель полковника в Україні. Він командував групою, яка 2014 року розстрілювала бійців ЗСУ під Іловайськом

За яких обставин загинув окупант, невідомо. На світлині – знищена ЗСУ російська техніка
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
Російська державна телерадіокомпанія "Кострома" 17 березня повідомила про загибель в Україні п'ятьох військовослужбовців, серед них – командир костромського полку ПДВ полковник Сергій Сухарєв.

ТРК у своєму повідомленні посилалася на дані обласного військкомату. Коли і де саме на території України було вбито окупанта, не повідомляють. 15 березня Рада національної безпеки і оборони публікувала список із 10 генералів і полковників, убитих в Україні з початку вторгнення РФ у лютому, там прізвища Сухарєва ще не було.

"Русская служба ВВС" зазначила, що 331-й гвардійський парашутно-десантний полк, яким командував Сухарєв, брав участь в обох чеченських війнах та у воєнному конфлікті між РФ та Грузією 2008 року.

Сухарєв також воював в Україні 2014 року, повідомив у Facebook колишній керівник пресцентру АТО (зараз ООС) Роман Туровець.

"Цей тип – та сама наволоч, яка 2014 року була тим самим командиром БТГр того самого 331-го полку, що розстріляла колони українських воїнів під Іловайськом. Є справедливість на світі. І цей справедливий суд сьогодні звершили українські захисники", – наголосив Туровець.

Війна Росії проти України. Головне

Контекст:

2014 року, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.

У середині серпня 2014 року українські військовослужбовці та добровольці зуміли взяти під контроль більшу частину Іловайська Донецької області, але після того, як до району бойових дій увійшли російські війська, українські бійці опинилися в оточенні. Потім бойовики та російські військові заявили, що готові випустити українців, 29 серпня було створено коридор, але російська сторона порушила домовленості: коли українські військовослужбовці організованими колонами розпочали рух із міста, їх обстріляли.

Слідство офіційно підтвердило загибель 366 українських військовослужбовців під Іловайськом. За даними Офісу генпрокурора, ще 429 військовослужбовців зазнали поранень різного ступеня тяжкості, 300 потрапили в полон і 24 зникли безвісти.

За інформацією головного редактора "Цензор.НЕТ" Юрія Бутусова, загинуло не 366, а 368 українських військовослужбовців, досі зниклими безвісти вважають 15 людей. Загалом угруповання українських військ поблизу Іловайська становило 1200 осіб.

2017 року прокуратура оприлюднила результати розслідування Іловайської трагедії. За даними слідства, до неї призвели пряме вторгнення збройних сил Росії 24 серпня 2014 року та подальше скоєння військових злочинів російською армією. В Офісі генпрокурора вважають, що у збройних силах РФ заздалегідь спланували віроломне вбивство українських військовослужбовців в Іловайському котлі й російське командування "заманювало українських військовослужбовців у "зелені коридори".