Росія вже розуміє, що може вийти з війни зі зламаною ногою, хребтом або без голови. Вона не дратуватиме світ – аналітик Рустамзаде
Під час інтерв'ю Бацман нагадала, що взна НАТО побоюються імовірних диверсій РФ на підводних кабелях, трубопроводах та інших важливих об'єктах критичної інфраструктури.
"Найімовірніше, таких речей не станеться. Ці кабелі глибоководні. Я займався експертизою з безпеки і я вивчав це питання. Це дуже складно технологічно. Їх усі не перерізати", – сказав аналітик.
Він додав, що навіть якщо зіпсувати кабелі, якими передають інтернет-трафік, то залишаться супутники, системи Starlink і їм подібні – тобто перерізанням кабелю "світ без інтернету не залишиш".
"Щодо загальної поведінки Російської Федерації – ні, Росія не буде дратувати світ. Вони розуміють, що їм рано чи пізно треба буде торгуватися. І, скажімо, обрізати інтернет – ну навіщо? Ну що це їм дасть? Ні, ми вже з вами живемо в іншій парадигмі. І Росія розуміє, що вона може вийти [з війни] без однієї ноги, вона може вийти зі зламаним хребтом, коли не працюватимуть обидві ноги, і вона може вийти обезголовленою. І я не думаю, що Російська Федерація зробить якісь екстраординарні кроки. Ні", – підкреслив Рустамзаде.
Контекст:
Російські військові складають карту вітрових електростанцій, газогонів, кабелів зв'язку у водах навколо Данії, Швеції, Норвегії і Фінляндії, ідеться в опублікованому 19 квітня спільному розслідування суспільних мовників Данії (DR), Швеції (SVT), Норвегії (NRK) і Фінляндії (Yle).
Його автори зазначають, що картографування проводять за допомогою великої кількості військових і цивільних кораблів, як пливуть скандинавськими водами й розкривають те, що лежить на дні моря, і як пов'язана інфраструктура країн Скандинавії. За словами джерел, військова програма займає центральне місце в підготовці Росії до великого конфлікту із Заходом.
3 травня помічник генсека НАТО з розвідки й безпеки Девід Кеттлер заявив, що є значний ризик того, що Росія під час війни з Україною знищить підводні інтернет-кабелі. За його словами, є постійна ймовірність того, що країна-агресор може націлитися на критичну інфраструктуру союзників.
Чи застосовувати 5-ту статтю Північноатлантичного договору в разі атаки Росії на критично важливі об'єкти інфраструктури будь-якої країни НАТО, вирішуватимуть члени Альянсу, сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.