Росіяни прораховують плани застосування авіації на Донбасі, можете не сумніватися – військовий експерт Уманець G

Уманець: Застосування авіації на Донбасі можливе, але з огляду на внутрішню ситуацію в Росії, малоймовірне
Скріншот: 112 Украина / YouTube

Росія запускатиме в дію всі сили і засоби, щоб здобути перемогу в Україні, тому ймовірність авіаударів виключати не можна, наголосив у коментарі виданню "ГОРДОН" військовий експерт Дмитро Уманець.

Росія може розробляти плани використання на Донбасі авіації всіх видів, від тактичної до стратегічної, але навряд чи зважиться на її застосування. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" військовий експерт, генерал-лейтенант запасу Дмитро Уманець.

"Ще два роки тому міністр оборони Сергій Шойгу заявляв, що українську армію без авіації їм не перемогти. Звичайно, росіяни розробляють ці питання, цілком зрозуміло, можете навіть не сумніватися. У будь-якому конфлікті і війні противник завжди розробляє плани (на випадок, скажімо, програшу) застосування інших засобів. Зокрема, РФ може розглядати питання залучення авіації всіх видів, починаючи від тактичної до стратегічної включно, так, як було в Сирії", – повідомив співрозмовник.

Тим не менше, він сумнівається, що російський президент Володимир Путін у нинішніх умовах ризикне проявляти відкриту агресію.

"Противник пустить у дію всі сили і засоби, щоб здобути перемогу в Україні, тому авіаудар не виключається – це класика війни. У Путіна в голові може бути все що завгодно, якщо він наважився на порушення міжнародного права, забрав Крим, почав війну на Донбасі. Наскільки реальне застосування авіації на Донбасі? Таке можливо. Але, ураховуючи нинішню економічну ситуацію в Росії, позицію США і Європи, я думаю, Путін не ризикне. Застосування авіації на Донбасі малоймовірне ще й тому, що тоді стане очевидним зовнішнє втручання Росії. Путін не скаже вже "наших військових там немає" і нічого довести світу не зможе", – підкреслив Уманець.

8 лютого російський військовий оглядач і аналітик Павло Фельгенгауер заявив, що Росія може застосувати авіацію проти України, щоб змусити українські Збройні сили відступити від окупованої Горлівки. Він зазначив, що Горлівка "якщо не зовсім оточена, то перебуває в лещатах". І якщо ЗСУ не відступлять, може відбутися серйозне загострення з прямим втручанням Росії.

7 лютого координатор групи "Інформаційний спротив", нардеп від "Народного фронту" Дмитро Тимчук повідомив, що угруповання "ДНР" привело всі підрозділи у повну бойову готовність. Бойовиків викликали з відпусток, а від осіб, які звільнилися з "правоохоронних органів", зажадали терміново повернутися на службу.

Ситуація на сході України різко загострилася 29 січня, коли бойовики почали обстрілювати Авдіївку (Донецька область). 31 січня українська розвідка повідомляла, що бойовики зазнають серйозних втрат у зв'язку із загостренням у районі Авдіївки. Лікарні Донецька переповнені бойовиками, прийом цивільних осіб обмежений.

Збройний конфлікт на сході України почався в квітні 2014 року. Бойові дії проходять між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.