Російські кораблі потопили цивільне судно в Одеській затоці, є загиблі – ЗМІ
"Двома ракетами нижче від ватерлінії було потоплено торговельне судно Helt, яке ходило під прапором Панами, у районі Тендровської коси. Екіпаж складався із шести осіб, двоє людей – капітан і кок – наразі перебувають на плоті і прямують у бік берега", – написав він.
Рятувальна операція, за даними Геращенка, неможлива, оскільки затока під прицілом російського військово-морського флоту. Четверо моряків потонули разом із судном.
Одеське видання "Думская" пише, що Helt після удару розколовся й пішов на дно. За інформацією сайта, у складі екіпажу було четверо українців і двоє росіян. Видання пише, що врятувалися кок і боцман.
Учора кораблі РФ вимагали від цього судна наблизитися до російської ескадри, щоб вона могла прикритися ним, як живим щитом. Інакше вони погрожували відкрити вогонь, зазначає видання.
За словами Геращенка, команда Helt відмовила окупантам. Судно належить естонській компанії Vista Shipping Agency AS, пише ERR.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні, зокрема, реактивні системи залпового вогню "Град" і "Ураган".
Жертвами російської агресії стало, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
За даними української влади на вечір 2 березня, окупанти втратили майже 9 тис. осіб особового складу. Також знищено десятки літаків, вертольотів, артилерійських систем, сотні бойових броньованих машин та іншої техніки російської армії. Кількості полонених окупантів українська влада не розкриває.
У міноборони РФ 2 березня відзвітували про 498 загиблих російських військовослужбовців.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду задля виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. До 3 березня позови проти Росії подало вже 40 країн.