Російські окупанти хочуть розпочати навчання в єдиній уцілілій школі Маріуполя – радник мера
За його інформацією, призначений окупантами і підозрюваний у держзраді "мер" Маріуполя – депутат міськради від ОПЗЖ Костянтин Іващенко – проводить свої "призначення". Зокрема, він призначив на посаду "керівника" відділу освіти громадянина на прізвище Мірошниченко. Інформацію про останнього, як зазначив Андрющенко, уточнюють.
Мірошниченко вже заявив про підготовки запуску процесу навчання у четвертих, дев'ятих та 11-х (12-х) класах.
"Незважаючи на відсутність контролю у місті, окупанти намагаються створити картинку відновлення мирного життя, – написав Андрющенко. – Місцем для "відновлення навчання" обрано єдину непошкоджену школу №53 (ту саму, де відбулося "обрання Іващенка"). Декілька днів поспіль близько 40 осіб, яким пообіцяли заплатити, приводять школу до ладу. Навчання планують запустити з 1 травня. Чому саме такі класи? Через бажання формальної інтеграції у російську та псевдореспубліканську систему освіти".
Окрім того, радник мера Маріуполя розповідав, що окупанти хочуть провести у Маріуполі "карнавал перемоги" 9 травня. І тому вони наказали Іващенку розчистити центр міста від тіл загиблих, написав він.
"Із хорошого – ні техніки, ні людей для здійснення таких заходів у місті немає. Тому потенційний зрив такого наказу, безумовно, веде до скорочення строку придатності гауляйтера Іващенка", – додав Андрющенко.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь точаться з 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Російські війська не змогли взяти штурмом Маріуполь і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерії та реактивних систем залпового вогню житлові квартали. Влада Маріуполя вважає, що окупанти хочуть захопити місто, щоб "пробити коридор" із Ростовської області РФ до окупованого Криму.
За інформацією Держстату України, до повномасштабного російського вторгнення у Маріуполі проживало майже 450 тис. осіб. Нині у ньому залишається, за підрахунками мерії, приблизно 130 тис. осіб. Багатьох людей викрали і депортували на окуповані території або в РФ росіяни. За даними мера міста Вадима Бойченка станом на 8 квітня, депортовано 31 тис. жителів.
6 квітня міськрада Маріуполя повідомила, що в місті почали працювати російські мобільні крематорії, щоб "знищити будь-які свідчення злочинів російської армії".