Російські окупанти із "Градів" розстріляли фізико-технічний інститут у Харкові. Там розташована ядерна установка

На території наукового центру розташована дослідна ядерна установка "Джерело нейтронів"
Фото: Національний науковий центр "Харківський фізико-технічний інститут" / Facebook
Сьогодні, 6 березня, російські окупанти обстріляли з реактивних систем залпового вогню "Град" територію Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут". Про це повідомляє пресслужба управління СБУ в Харківській області.

СБУ зазначає, що на території центру розташована дослідна ядерна установка "Джерело нейтронів", до активної зони якої завантажено 37 паливних ядерних елементів.

"Руйнування ядерної установки та сховищ ядерних матеріалів могло призвести до масштабної екологічної катастрофи", – стверджують у спецслужбі.

Слідчі СБУ в Харківській області відкрили кримінальне провадження за ст. 441 Кримінального кодексу України (екоцид). СБУ і далі збирає докази воєнних злочинів РФ для подальшого розгляду в Гаазькому трибуналі.

Контекст:

Уранці 24 лютого Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 28 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України Володимир Зеленський востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів станом на 6 березня становлять понад 11 тис. осіб, а також 285 танків, 985 ББМ, 109 артилерійських систем, 50 РСЗВ, 21 одиниця засобів ППО, 44 літаки, 48 вертольотів, 447 автомобілів, два легкі швидкісні катери, 60 цистерн із пальним та чотири оперативно-тактичні безпілотники.

Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за даними міністерства оборони РФ станом на 2 березня, дістали поранення.

Після вторгнення російські окупаційні війська захопили Чорнобильську АЕС, а також обстріляли та взяли під контроль периметр Запорізької АЕС.