Російські окупанти обстріляли та пограбували швейцарського журналіста під Миколаєвом

Російські окупанти забрали у швейцарського журналіста гроші та техніку
Фото: kg.npu.gov.ua
Швейцарського журналіста Гійома Бріке обстріляли російські окупаційні війська біля села Водяно-Лорине Миколаївської області. Про це 6 березня повідомило Суспільне з посиланням на голову Кіровоградської обласної військової адміністрації Марію Чорну та гендиректорку лікарні у Кропивницькому, де Бріке надавали медичну допомогу, Ларису Андрєєву.

Журналіст розповів, що 6 березня прямував особистим броньованим автомобілем у бік Миколаєва, проте біля Водяно-Лориного потрапив під обстріл російських окупантів "з близької дистанції". Після цього Бріке зупинився на узбіччі. Російські військовослужбовці обшукали його та забрали паспорт, €3 тис. готівкою, особисті речі, каску, знятий матеріал та ноутбук. Потім його відпустили.

Бріке наголосив, що на його автомобілі були таблички з написом "Преса".

Журналіст попрямував до Кропивницького. На блокпості його зустріли українські поліцейські та відвезли до лікарні. Бріке діагностували поранення обличчя і передпліччя. Наступного дня, після обробки та перев'язування ран, репортер покинув лікарню зі своїми колегами.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган", завдає авіаудари.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 38 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів станом на 6 березня становили понад 11 тис. осіб убитими, пораненими та полоненими, а також 285 танків, 985 ББМ, 109 артилерійських систем, 50 РСЗВ, 21 одиниця засобів ППО, 44 літаки, 48 вертольотів, 447 автомобілів, два легкі швидкісні катери, 60 цистерн із пальним і чотири оперативно-тактичні безпілотники.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни запровадили проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи призвели до обвалу економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати і надалі.