Розвідка США вважає, що повномасштабна війна в Україні триватиме щонайменше ще два роки, а, може, і п'ять – CNN

Деякі американські й західні чиновники кажуть, що бойові дії в Україні можуть тривати ще до п'яти років, зазначив CNN
Фото: 22 окрема механізована бригада / Facebook

Повномасштабна війна, яку в лютому 2022 року проти України розпочала країна-агресор РФ, може тривати ще не менше ніж два роки. Про це 19 січня повідомив CNN із посиланням на розвідку США і країн Заходу.

Як вказав американський телеканал, оцінки тривалості війни в Україні варіюються, але практично всі джерела в розвідці припускають, що бойові дії триватимуть ще щонайменше два роки – досить довго, щоб пережити перший президентський строк Джо Байдена.

Приватно деякі американські й західні чиновники кажуть, що бойові дії в Україні можуть тривати ще до п'яти років, зазначив CNN.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.

У середині листопада 2023 року ЗСУ повідомляли, що росіяни хочуть повторно захопити Куп'янськ – важливий логістичний центр, через який здійснювали постачання продуктів і боєприпасів для ворожої армії під час минулої окупації.

Про те, що окупанти за 36 місяців хочуть захопити більшу частину Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей України, зокрема міста Харків, Дніпро й Запоріжжя, 14 грудня написав німецький Bild із посиланням на джерела в розвідці ФРН. В українській військовій розвідці заявили, що окупантам для цього забракне сил.

4 січня 2024 року британська The Telegraph написала з посиланням на джерела, наближені до ЗСУ, що Україна на тлі посилення обстрілів окупантів по Харкову й області готується до ймовірного відновлення наступу російських військ у регіоні.