Санкції проти РФ не змушують вісім "веж Кремля" шукати Путіну наступника – Денисенко

Путін обіймає посаду президента Росії з 2000 року з перервою
Фото: ЕРА
Введені проти Росії санкції не загрожують режиму президента Володимира Путіна. Таку думку виконавчий директор Українського інституту майбутнього, радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко висловив на брифінгу, повідомляє 2 квітня "Укрінформ".

Про це він сказав, презентуючи результати дослідження "Санкції проти Росії. Що насправді може зламати режим Володимира Путіна?"

"Грошей на виплати силовим структурам та армії у Росії більш ніж достатньо, щоб тримати в абсолютно теплій ванні всіх тих, хто забезпечує стабільність цього режиму. Тому ніяких структурних змін у самих елітах, судячи з усього, не відбудеться", – повідомив він.

Радник глави МВС вважає, що Кремль зараз має вісім "веж", але всі вони орієнтовані на Путіна, незважаючи на те, що конкурують між собою.

"Санкції [...] справді вдарили по них,  але у той же час вони не змушують їх міняти у цілому вектор розвитку і тим більше шукати наступника для Путіна", – заявив Денисенко.

Він розповів, що в Росії через санкції зменшиться, наприклад, пропозиція товарів, зокрема імпортних, а інфляція може сягнути 2022 року 20–25%.

"Це справді багато, але це не буде настільки критично, як це багато кому здається", – наголосив Денисенко.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

Путін обіймає посаду президента Росії з 2000 року з перервою у 20082012 роках, коли він був главою уряду.

У 2020 році до Конституції РФ внесли зміни, які дозволяють Путіну знову балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року.

24 лютого 2022 року Путін оголосив війну Україні, заявивши, що це "спецоперація", мета якої "демілітаризація та денацифікація України".