Серед білоруських військових є запит на здавання в полон під час їх використання проти України – Міноборони України

У Міноборони ситуацію назвали "дуже цікавою"
Фото: mil.gov.ua
Білоруські військовослужбовці не хочуть воювати проти України і готові здаватися в полон у разі їх використання під час  вторгнення російських військ, заявила 20 березня в ефірі телемарафону заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, повідомляє "Укрінформ".

Вона коментувала сьогоднішню інформацію Генерального штабу Збройних сил України щодо ознак підготовки прямого вторгнення військ Білорусі в Україну на боці російських окупантів.

"Доносимо інформацію про те, якщо так станеться, як здатися у полон. Тому що там є високий запит на здачу у полон, якщо почнуться такі активні дії й у них не буде виходу", – заявила Маляр.

Вона зазначила, що запити надходять різними шляхами.

"Ситуація дуже цікава. Ми знаємо, що територію Білорусі використовує саме Російська Федерація для того, щоб здійснювати агресивні дії. Але є позиція військових Білорусі. І серед них уже зріє страх і небажання виконувати це розпорядження, якщо воно буде", – пояснила Маляр.

За словами заступниці міністра, "вони вже бачать, що тут відбувається".

"У них потроху руйнується міф про непереможну російську армію. Вони вже починають усвідомлювати, що насправді виконання такого наказу – це вчинення воєнного злочину", – сказала Маляр.

Війна Росії проти України. Головне

Контекст:

Російські війська з першого дня повномасштабної війни – 24 лютого – атакують Україну не лише зі своєї території, а й із території Білорусі. Звідти систематично завдають ракетних ударів по військових і цивільних об'єктах в Україні, а російські літаки, які скидають авіабомби на українські населені пункти, базуються, зокрема, на білоруських аеродромах.

Водночас самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко стверджує, що білоруська армія у війні в Україні, яку він слідом за президентом РФ Володимиром Путіним називає "спецоперацією", "жодної участі не брала і брати не має наміру".

Центр протидії дезінформації при Раді нацбезпеки і оборони України повідомляв 11 березня, що Білорусь дозволила РФ перевозити своєю залізницею ракети для систем "Град", "Смерч", "Точка-У" та "Іскандер". Із 15 березня, за даними ЗМІ, на білоруській залізниці розпочалася нова хвиля диверсій.