Щоб підвищити ефективність вагнерівців під Бахмутом, деяким видали мобільні телефони і планшети – британська розвідка

РФ просуваються в Бахмуті повільними темпами і з великими втратами
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
Російська ПВК "Вагнер" протягом останніх місяців розробила наступальну тактику, яка використовує дедалі більшу кількість погано підготовлених завербованих в'язнів. Про це йдеться в оперативному аналізі британської розвідки, який міністерство оборони Великобританії 19 грудня опублікувало у Twitter.

За її даними, ПВК і далі відіграє "важливу роль у боях на виснаження" в районі Бахмута. Окремим бойовикам, імовірно, видали смартфони або планшети, які показують призначену вісь просування і ціль атаки.

Деяким підрозділам наказано рухатися заздалегідь спланованим маршрутом, часто з вогневою підтримкою, але рідше поруч із бронетехнікою. Оперативникам "Вагнера", які самовільно відхиляються від намічених маршрутів атаки, найімовірніше, загрожує страта, написано у зведенні.

У міноборони зазначають, що на рівні взводу і вище командири окупантів, найімовірніше, залишаються в укриттях, а накази віддають по рації, дістаючи інформацію за допомогою розвідувальних безпілотників.

"Ця жорстока тактика спрямована на те, щоб зберегти рідкісні активи "Вагнера" у вигляді досвідчених командирів і бронетехніки з допомогою доступніших новобранців-в'язнів, яких організація вважає витратним матеріалом", – ідеться в повідомленні.

Контекст:

У районі Бахмута зараз "найбільш гаряче, найбільш болісно", говорив президент Володимир Зеленський у зверненні 3 грудня. 9 грудня він повідомив, що окупанти фактично зруйнували Бахмут, перетворивши його на випалені руїни. Оборона міста триває вже п'ять місяців, і ЗСУ може роками стримувати наступ окупантів на цьому напрямку, заявляв в інтерв'ю "Суспільному" військовий аналітик Том Купер 27 листопада.

Бахмутський напрямок залишається найкривавішим, найжорстокішим і найважчим, це "ключова точка вирішення цієї війни", вважає спікер східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий. За його словами, ЗСУ ведуть оборону в районі Бахмута в дуже важких умовах, але контролюють там ситуацію.

За оцінкою американського Інституту дослідження війни, росіяни домоглися обмеженого просування до українського опорного пункту в Бахмуті, але дуже повільними темпами і з великими втратами. Росія фальсифікує заяви про наступ у районі Бахмута, щоб продемонструвати свої успіхи щонайменше в одному секторі, вважають аналітики.

У британській розвідці переконані, що у разі, якщо РФ зможе захопити місто, це матиме обмежену оперативну цінність, хоча може дати Росії змогу загрожувати більшим містам – Краматорську і Слов'янську.

В Офісі президента заявляли, що контроль над Бахмутом не має жодного стратегічного сенсу для перебігу війни.