Шойгу не був в Україні на "передовій" – літав над Кримом – розслідувачі

Шойгу, імовірно, оглянув позиції окупантів у районі Армянська, а не на "передовій", вважають розслідувачі, які геолокували краєвид з ілюмінатора
Фото: EPA
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу, про візит якого "на передові позиції російських підрозділів" в Україні раніше повідомляло міноборони РФ, перебував у районі Армянська на півночі тимчасово окупованого Криму. Про це у Twitter 19 грудня повідомили розслідувачі-волонтери проєкту GeoConfirmed.

У GeoConfirmed геолокували окопи, які Шойгу оглядає з ілюмінатора вертольота, і стверджують, що російський міністр літав над тимчасово окупованими територіями в районі адмінкордону Херсонської області та АР Крим.

"Вони [міноборони РФ на відео] показують окопи, щоб довести, що він [Шойгу] перелетів лінію фронту, поки йому пояснюють (цікаво, що?). А насправді він летить за 85 км від лінії фронту. Схоже на пропаганду", – ідеться в повідомленні.

Мітка (зеленого кольору), якою в GeoConfirnmed позначили розташування вертольота Шойгу в момент зйомки, вказує на Армянськ.

Міноборони РФ повідомило 18 грудня, що Шойгу проінспектував російські війська, які беруть участь у війні проти України. У міністерстві зазначили, що Шойгу облетів райони дислокації військ і перевірив передові позиції російських підрозділів. "У пункті управління угрупованням Сергій Шойгу заслухав доповіді командувачів про поточну ситуацію та дії російських військ на операційних напрямках", – поінформували в міноборони.

У ЗСУ не змогли підтвердити візит Шойгу в "райони дислокації" російських військ.

Американський Інститут вивчення війни вважає, що поїздка Шойгу "на передову" пов'язана зі спробами російського військового керівництва продемонструвати свою роботу як ефективну на тлі невдач в Україні.

Контекст:

24 лютого Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом таких собі "демілітаризації" та "денацифікації". Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.

У квітні окупантів вигнали з північних областей України, восени було деокуповано частини Херсонської й Харківської областей. Бої тривають на півдні та сході України.

Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.