Шольц: Путін вирішив напасти на Україну щонайменше за рік до цього
"Думаю, рішення розпочати [війну] було ухвалено за рік до початку або, можливо, раніше, тому він готувався до неї. І тому він зможе продовжувати війну дуже довго", – сказав канцлер.
За словами Шольца, Росія відчуває вплив західних санкцій, проте однаково не визнає результату обмежень.
"Це відбувається з не такою розвиненою країною, яка дійсно потребує всіх технологій із решти світу, щоб мати відповідний рівень життя", – зазначив він.
Відповідаючи на запитання журналіста про те, що Німеччина витрачає приблизно $2 млрд на місяць на придбання у РФ газу, вугілля та інших енергоресурсів, Шольц заперечив, що санкції Європейського союзу, Великобританії та США не дають Путіну витратити ці гроші на військові ресурси.
"Він не може нічого купити за гроші, які отримує від нас, тому що є всі ці санкції на імпорт сучасних технологій та речей, яких він потребує. Тому це те, що [Путіна] дуже розлютило", – сказав він.
Контекст:
Уранці 24 лютого Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України".
Україна готувалася до вторгнення Росії, проте влада не говорила про це публічно, щоб не розкривати планів ворогу. Про це президент України Володимир Зеленський заявив 1 березня в інтерв'ю агентству Reuters і телеканалу CNN. За його словами, було розроблено шість різних планів оборони, залежно від тактики російських сил. "Та відповідь [на російське вторгнення], яку ви всі бачите, як ми сьогодні працюємо, як ми відповідаємо, як працює наша армія, як вона захищає... Думаю, ви прекрасно розумієте, що ми готувалися до всього. Але коли ти готуєшся заздалегідь, не обов'язково підготовлювати твого ворога, щоб він був готовий до твоєї реакції", – заявив Зеленський.
Західні партнери обмежилися попередженнями про повномасштабне вторгнення Росії, не вдавшись до кроків і заходів, які могли не допустити цього конфлікту. Про це Зеленський заявив в інтерв'ю німецькому каналу ZDF, опублікованому 14 червня. Відповідаючи на запитання журналіста, чому він не відреагував на дані розвідки від президента США Джо Байдена, Зеленський відповів, що Заходу було б справедливо слухати Україну напередодні конфлікту. "Якби мене як українського лідера вислухали заздалегідь, дослухалися до того, від чого ми застерігали. Я маю на увазі попереджувальні санкції, щоб війна не почалася", – сказав він.