Штаб ООС: Маріуполь дев'ятий день бореться з російською ордою, знищено понад 30 одиниць бронетехніки та понад 100 осіб піхоти

Маріуполь протистоїть російським загарбникам
Фото: Операція об'єднаних сил /Joint Forces Operation / Facebook
Захисники Маріуполя протягом дев'яти днів борються із силами ворога, які переважають. Про це повідомив штаб операції Об'єднаних сил увечері 4 березня.

"Маріуполь дев'ятий день бореться з російською ордою. Тривають важкі бої... Ворог люто нищить місто, яке відмовилося приймати його із хлібом-сіллю, аби українські захисники зневірилися і перестали чинити опір. Проте цього не станеться", – заявили у штабі.

Зазначено, що російським колонам протистоять Збройні сили України, полк "Азов", Національна гвардія, прикордонники, територіальна оборона, СБУ та прості маріупольці.

За цей тиждень захисники Маріуполя, за даними штабу, знищили понад 30 одиниць ворожої бронетехніки: танків, БМП, "Тигрів", автозаправників тощо. Крім цього, знешкоджено понад 100 людей піхоти та дві розвідувальні групи загарбників. У тилах окупантів успішно працюють українські розвідувальні гурти.

"Маріуполь стоїть! Маріуполь – це Україна!" – підсумували у штабі.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні, зокрема, реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Жертвами російської агресії станом на 28 лютого стало понад 350 мирних жителів (новіших даних влада не публікувала), поранення дістало понад 2 тис. людей. Станом на 4 березня загинуло 28 дітей.

Втрати російських окупаційних військ убитими, пораненими та полоненими перевищили 10 тис. осіб, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

Зеленський заявив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Станом на 3 березня позови проти Росії подало вже 40 країн.

У зв'язку з повномасштабним вторгненням в Україну світова спільнота наклала на РФ різні санкції і розширює їх далі. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля стосовно євро і долара, а економіка опинилася межі дефолту.