Шустер: Я думаю, що Україна 2023-го може вийти на кордони 1991 року. Але це не означатиме закінчення війни
"Я думаю, що це (вихід на кордони 1991 року. – "ГОРДОН") дуже реально. Але це не означатиме закінчення війни. Поки Росія не перетвориться на нормальну країну, вона весь час створюватиме проблеми Україні", – сказав він.
Шустер вважає, що президент Росії Володимир Путін не може терпіти Україну зокрема тому, що вона дає дуже недобрий для нього приклад, що можна жити інакше, а те, що говорить Путін, нічого не варте.
"Україна демонструє, що можна піти іншим шляхом. Якщо ти вважаєш, що вибори сфальсифіковано, можна вийти на площу й дістати повторні вибори. Якщо ти обіцяв, що підеш у Європейський союз, а потім дуриш людей, то люди вийдуть на вулицю – і тебе виженуть у підсумку. Або ти втечеш. Україна це може. І йому страшно, що, не дай боже, з ним таке станеться", – сказав він.
Також Шустер зазначив, що наразі Україні заважає стати частиною НАТО той факт, що вона не контролює на 100% усієї своєї території. На його думку, якщо 2023 року Україна вийде на кордони 1991 року, то їй потрібно дати хоча б план дій щодо членства в НАТО.
"Але я думаю, що Україна заслужила бути частиною НАТО. Те, як вона захищається, як демонструє народну, масову, колективну енергію, якої в тій самій Італії, чи Іспанії, чи Франції, чи Німеччини немає. І ця енергія дорого обходиться. Я думаю, що вони зрозуміють рано чи пізно. Радше рано, ніж пізно", – сказав він.
Шустер: НАТО краще вступити у війну проти Росії раніше, ніж чекати на ядерний удар і дістати апокаліпсис у Європі. Читайте повний текст інтерв'ю
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин та незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Також було окуповано частини Донецької та Луганської областей.
24 лютого президент Росії Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації" України. Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився. Утім, росіяни захопили майже всю Луганську область, а також частини Донецької, Херсонської, Запорізької областей.
30 вересня 2022 року Путін підписав "договори" про "входження" до складу РФ тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. 3 жовтня їх схвалила Держдума РФ, а 4 жовтня – Рада Федерації РФ. Після цього Путін затвердив ратифікацію незаконної анексії українських земель.
Президент України Володимир Зеленський 4 жовтня визнав нікчемними укази Путіна про визнання "незалежними" Криму та чотирьох областей України.
Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених з 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.