Шустер: У справі про геноцид Росії в Україні набагато швидше повстане НАТО і не буде потрібна ст. 5 G

Шустер: Треба повторювати скрізь і всім, що те, що відбувається в Україні, це геноцид
Фото: Шустер online / Facebook
Журналіст і телеведучий Савік Шустер вважає, що країни НАТО інакше реагуватимуть на російську агресію проти України, якщо міжнародне правосуддя дасть їй визначення геноциду, а не воєнних злочинів.

Таку думку він висловив в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман під час розмови про розслідування воєнних злочинів РФ в Україні.

"[Журналіст і розслідувач Bellingcat] Христо Грозєв сказав, що Міжнародний кримінальний суд працює в Україні щодо виявлення воєнних злочинів. Працює вже іспанська прокуратура в Україні, працює голландська. І, що цікаво, працює чилійська прокуратура і прокуратура Еквадору. Я вважаю, що головне – зробити із цього воєнного злочину справу про геноцид. Злочин проти людяності – це своєрідне юридичне визначення. А в геноциду є визначення в Організації Об'єднаних Націй. І треба повторювати скрізь і всім, що те, що відбувається в Україні, – це геноцид. Проти геноциду набагато швидше повстане НАТО... І тут не буде потрібна ст. 5", – заявив Шустер.

Шустер: Зараз стратегія Путіна інша – ця війна триватиме три зими. Повний текст інтерв'ю

Ст. 5 статуту НАТО – про принцип колективної оборони, який передбачає, що напад на одного із членів НАТО розглядають як напад на всіх членів НАТО.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Вторгнення Росії в Україну й пов'язані з ним злочини розглядають у трьох міжнародних судах: у Міжнародному суді ООН, Міжнародному кримінальному суді та Європейському суді з прав людини.

Зокрема, Міжнародний кримінальний суд займається воєнними злочинами, злочинами проти людяності й геноциду.

Прокурор МКС особисто ініціював розслідування про вторгнення РФ в Україну. Він зазначив, що Україна не може зробити це, оскільки не є державою учасницею Римського статуту МКС, і 3 березня повідомив про початок розслідуванняУ зв'язку з вторгненням Росії в Україну до МКС звернулося понад 40 країн.

31 травня Хан анонсував відкриття офісу МКС в Україні. В Україну приїхала група із 42 міжнародних слідчих, криміналістів і персоналу підтримки МКС. Це найбільша кількість експертів, яку відправив Міжнародний кримінальний суд за весь час його існування, підкреслив Хан.

За інформацією прокурора МКС станом на початок червня, зібрано тисячі доказів воєнних злочинів російської армії в Україні.

Хан приїжджав до України в березні, квітні й червні. Він відвідав, зокрема, Бучу Київської області та Харків.

На початку жовтня МКС набув повноважень самостійно вести слідство на території України.