Шустер: Україна має почати завдавати ударів по військовій інфраструктурі РФ. Але цього недостатньо для перемоги
"Я не бачу іншого виходу... Тому що навіть якщо надати... Ми говоримо: Україна має почати завдавати ударів по російській військовій інфраструктурі. Правильно, має обов'язково. По військовій інфраструктурі – обов'язково має. І їй ці засоби має бути надано. Але цього однаково замало для перемоги", – вважає Шустер.
За його словами, перемога не може бути лише воєнною.
"Ось у цьому вся справа. Вона має ще бути політичною. Тому що якщо прийде хунта військова, то ця війна не припиниться взагалі – я не знаю. Вона триватиме і триватиме. Це гуни, це варвари. Ну що робити з варварами? Ну що з ними робити? Ну, треба захищатися разом. Бо якщо не будемо захищатися разом, варвари нас завоюють. Вони нас просто завоюють – і все. У мене немає іншого плану", – наголосив Шустер.
Контекст:
Після того, як у лютому 2022 року РФ розпочала повномасштабну війну проти України, українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.
19 листопада радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк заявив, що Україні для успішної воєнної кампанії взимку 2022–2023 років потрібні, зокрема, далекобійні ракети ATACMS (приблизно 300 км), які "наблизять закінчення війни". Вони дадуть змогу ЗСУ "знищувати великі російські військові склади" у глибині окупованих територій. Водночас Україні "не потрібно" атакувати військові об'єкти на території Росії, запевнив радник глави ОПУ.
Уранці 5 грудня в Енгельсі Саратовської області і в Саратові чули вибухи. Російські ЗМІ повідомили, що в Енгельсі на військовому аеродромі впав безпілотник, унаслідок чого пошкоджено два стратегічні бомбардувальники й поранено двох російських військовослужбовців. Міноборони РФ визнало пошкодження корпусів двох літаків і звинувачує в ударі Україну. Доказів Москва не наводить, влада України про свою причетність до інциденту не заявляла.