Сили оборони України відбили атаки окупантів у районі 13 населених пунктів у Луганській і Донецькій областях – Генштаб
Згідно зі зведенням, Росія переважно обороняється на куп'янському, лиманському, новопавлівському і запорізькому напрямках, зосередила зусилля на наступі на бахмутському та авдіївському напрямках.
На цих, а також на сіверському, слобожанському і херсонському напрямках окупанти обстрілювали населені пункти з артилерії та інших видів озброєння.
"На бахмутському та авдіївському напрямках окупанти зосереджують основні зусилля на веденні наступальних дій і намагаються покращити тактичне положення. Обстрілів із танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії зазнали райони населених пунктів Соледар, Часів Яр, Бахмутське, Бахмут, Костянтинівка, Кліщіївка, Опитне, Курдюмівка, Залізне, Авдіївка, Первомайське, Водяне, Веселе, Красногорівка, Мар'їнка і Новомихайлівка Донецької області", – ідеться у зведенні.
У Генштабі зазначили, що ситуація на поліському і волинському напрямках суттєво не змінилася.
"Республіка Білорусь продовжує підтримувати збройну агресію Російської Федерації проти України, надаючи територію і повітряний простір для завдання ракетних та авіаційних ударів. Визначені підрозділи збройних сил Республіки Білорусь продовжують виконувати завдання у прикордонних з Україною районах", – додали автори зведення.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
5 грудня розпочалася 285-та доба повномашстабного вторгнення РФ.
24 лютого президент Росії Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації". Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.
У квітні російські війська вигнали з північних областей. Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на півдні та сході країни. Звільнено тисячі квадратних кілометрів території України.
У середині листопада ЗСУ деокупували правобережжя Херсонської області, зокрема облцентр – Херсон.