Ситуація з безпекою на Донбасі є вкрай нестабільною – ОБСЄ

СММ повідомляє про пошкодження житлових будинків та об'єктів інфраструктури на Донбасі, завданих важким озброєнням, зазначили в ОБСЄ
Фото: Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation / Facebook
Кількість порушень режиму тиші на Донбасі в середньому за добу перевищує аналогічний показник до набуття чинності заходів щодо посилення режиму припинення вогню в липні 2020 року.

Про це 24 листопада за підсумками чергових консультацій тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо врегулювання конфлікту на Донбасі заявив спецпредставник чинного голови організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні та у ТКГ Мікко Кіннунен, ідеться у пресрелізі, опублікованому на сайті ОБСЄ.

"Ситуація у сфері безпеки вздовж лінії зіткнення вкрай нестабільна. СММ повідомляє про пошкодження житлових будинків та об'єктів інфраструктури, завдані важким озброєнням, з обох боків від лінії зіткнення... Тупикова ситуація, пов'язана з наданням гарантій безпеки, стала серйозною проблемою для діяльності вздовж лінії дотику та ускладнює життя цивільного населення, а також роботу СММ", – ідеться у заяві.

За словами Кіннунена, зростання кількості перешкод ускладнює встановлення місією ОБСЄ фактів.

Він зазначив, що позиції учасників політичної робочої групи залишаються незмінними, це ускладнює обмін думками щодо розроблення єдиного плану дій щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Водночас у робочій групі з безпеки учасники переважно зосередилися на питанні гарантій безпеки, додав Кіннунен. Зі свого боку гуманітарна робоча група обговорила питання звільнення осіб, яких утримують через конфлікт, пошук зниклих безвісти, а також можливість одночасного відкриття двох нових пунктів пропуску в Золотому та Щасті Луганської області.

Окрім того, економічна робоча група обговорила аспекти водопостачання окремих районів Донецької та Луганської областей України.

Під час засідання 24 листопада українська делегація у ТКГ з урегулювання конфлікту на Донбасі, зокрема, висловила протест через указ президента Росії Володимира Путіна про допуск на ринок РФ товарів з ОРДЛО.

Російська сторона звинуватила Україну у "блокуванні роботи підгруп контактної групи за всіма напрямами", пише ТАСС.

Контекст:

Одразу після анексії Криму РФ розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти та докази, надані Україною.

Переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у ТКГ (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. Мінськ став місцем зустрічей ТКГ 2014 року. Наразі через пандемію коронавірусу засідання ТКГ проводять у форматі відеозв'язку.

29 липня 2014 року розпочала роботу СММ ОБСЄ – неозброєна цивільна місія, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Місія регулярно готує звіти про ситуацію у країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі.