Смерть пенсіонера на Донбасі внаслідок замінування бойовиками кваліфікували як воєнний злочин
Луганська обласна прокуратура задокументувала факт використання незаконними збройними формуваннями окупаційної адміністрації РФ забороненої зброї в населеному пункті, що призвело до смерті мирного жителя. Про це повідомила пресслужба відомства.
Обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).
"У порушення Мінських домовленостей незаконні збройні формування РФ здійснили мінування протипіхотними осколковими мінами натяжної дії (ПОМ-2) населеного пункту Хутір Вільний Сєверодонецького району. У результаті чого 23 лютого місцевий мешканець, зачепившись за один із датчиків міни, підірвався на території власного домоволодіння. Від отриманих множинних вогнепальних осколкових поранень він помер у лікарні", – повідомили у прокуратурі.
Правоохоронці вилучили частини боєприпасу, їх спрямують на експертизу і долучать до матеріалів кримінального провадження.
У прокуратурі зазначили, що використання ПОМ-2 заборонено міжнародними договорами, зокрема ратифікованою Україною Оттавською конвенцією 1997 року. Їх використання є прямою загрозою життю та здоров'ю цивільного населення і суперечить нормам міжнародного гуманітарного права.
23 лютого збройні формування Росії обстріляли мирне населення зі станкових противотанкових гранатометів поблизу Хутора Вільний Луганської області, внаслідок обстрілу загинув пенсіонер. У 2021 році це перша смерть мирного жителя на Донбасі.
За інформацією ООН, у 2020 році на Донбасі загинуло восьмеро цивільних осіб.
22 лютого у штабі ООС нарахували 11 порушень режиму припинення вогню на Донбасі. Противник вів вогонь біля Авдіївки (один український військовослужбовець загинув і один дістав поранення), Водяного, Мар'їнки, Первомайського та Південного (одного українського військовослужбовця поранено).
21 лютого бойовики один раз порушили перемир'я.
2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між ЗСУ з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
22 липня 2020 року тристороння контактна група (ТКГ) погодила режим повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Незважаючи на досягнуті домовленості, із зони ООС регулярно надходить інформація про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. 2021 року ситуація на Донбасі загострилася.
Від початку лютого, за підрахунками видання "ГОРДОН", із різних причин на Донбасі загинуло 14 українських військових.