Спочатку – у Крим, а потім – у РФ. Окупанти примусово вивозять українців із Херсонської області – Генштаб
"Російські окупаційні війська продовжують насильницьку евакуацію населення з тимчасово зайнятих територій Херсонської області. Так званій евакуації підлягає населення правого берега річки Дніпро, а також 15-кілометрової зони лівобережжя. За наявною інформацією, із населеного пункту Заводівка місцевих жителів вивозять на тимчасово окуповану територію АР Крим із подальшим переселенням на територію Російської Федерації", – ідеться у зведенні.
Окрім того, окупанти в деяких населених пунктах регіону знищили вежі українських операторів мобільного зв'язку, а абонентам російських операторів у Херсоні 5 листопада розіслали повідомлення про нібито підготовку ЗСУ масованого обстрілу та із закликом якнайшвидше покинути правобережну частину міста.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Російські окупанти зайшли на територію Херсонської області 24 лютого з тимчасово окупованого Криму. У Херсоні та низці населених пунктів області вже після окупації проводили проукраїнські мітинги. 9 березня російські окупанти через спротив жителів Херсона ввели в регіон підрозділи Росгвардії, які затримують протестувальників.
Звільнення Херсона президент України Володимир Зеленський називав головною метою ЗСУ на півдні.
29 серпня ЗСУ почали наступальні дії, зокрема, в Херсонській області. За офіційними даними станом на 24 жовтня, українські військові звільнили у регіоні понад 90 населених пунктів.
У Херсонській облраді заявляли, що російські окупанти почали тікати з Херсона. Однак глава ГУР Міноборони України Кирило Буданов повідомив, що насправді окупанти проводять інформаційну операцію, а самі готують місто до оборони.
Голова Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова розповідала, що колаборанти й окупанти у Херсоні налякані і не знають, що їм робити. "Їх відтісняють, їм нічого не залишається робити, як бігти, як звати за собою на виїзд людей", – заявляла вона і закликала "не вестися" на ці провокації росіян. За оцінкою Лугової, у Херсоні залишається приблизно 70 тис. осіб.