Сприйняття РФ у світі – це не Петро І чи Лев Толстой, а поранені та вбиті українські діти –Зеленський
Президент наголосив, що в цьому ракетному ударі, "як і в абсолютній більшості інших ударів РФ, не було жодного тактичного чи стратегічного сенсу".
Унаслідок обстрілу постраждало 23 особи, зокрема 12-річна дівчинка, яка разом із сім'єю евакуювалася з Харкова після початку повномасштабного вторгнення РФ.
"Вона поїхала на Тернопільщину, щоб урятуватися від російської армії. І саме такі факти тепер визначатимуть сприйняття Росії у світі. Не Петро І чи Лев Толстой, а діти, поранені та вбиті російськими ударами", – наголосив Зеленський.
Він нагадав, що 12 червня – вже 109-й день повномасштабного вторгнення Росії в Україну, але "далеко не 109-й день", коли Україна просить у партнерів системи ППО.
"Постачання таких систем було можливим і цьогоріч, і минулого року, і ще раніше. Чи отримали ми їх? Ні. Чи потрібні вони? Так. Набралося вже 2606 ствердних відповідей на це запитання у вигляді різних російських крилатих ракет, які вдарили по українських містах. По наших містах, по наших селах за час від 24 лютого. Це життя, які можна було б урятувати, це трагедії, яким можна було б запобігти, якби до України дослухалися", – додав Зеленський.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Тернопільська область 39 днів від початку війни не зазнавала бомбардувань. Увечері 3 квітня ЗСУ знешкодили перший ворожий об'єкт – у повітрі над Тернополем, але осколками він зачепив один з об'єктів критичної інфраструктури.
4 квітня приблизно о 23.30 на Тернопільську область було здійснено другу з початку війни повітряну атаку, ворожа ракета не досягла цілі – її збили сили ППО ЗСУ у Кременецькому районі, зазначав голова Тернопільської ОВА Володимир Труш.
Увечері 11 червня окупанти завдали удару поблизу Чорткова чотирма ракетами, зруйновано частину військового об'єкта, пошкоджено чотири п'ятиповерхові будинки, поінформував Труш.