"Сталевий фронт" спрямував понад 10 млн грн на розвиток тактичної медицини в Україні

Команда благодійної організації PULSE співпрацює з військовими, зокрема із Силами спеціальних операцій
Фото: metinvest.media

Компанія "Метінвест" в межах мілітарної ініціативи "Сталевий фронт" Ріната Ахметова спрямувала на розвиток тактичної медицини 10,6 млн грн. Компанія з вересня 2022 року співпрацює з командою професійних інструкторів PULSE – благодійної організації, яка навчає українських воїнів тактичної медицини. Знання від PULSE загалом здобуло понад 18 тис. людей, повідомила пресслужба "Метінвесту".

Команда PULSE співпрацює з військовими, зокрема із Силами спеціальних операцій. Фахівці організації навчають за стандартами Tactical Combat Casualty Care (ТССС). Саме ці стандарти дали змогу американській армії значно скоротити втрати під час бойових дій в Іраку й Афганістані, наголошують в організації.

Відповідно до стандартів ТССС, було розроблено кілька рівнів підготовки персоналу для надання допомоги в умовах бойових дій: від базових, необхідних кожному військовому, до просунутих, адаптованих для немедичних фахівців. Під час курсу всі учасники виконують практичні вправи й відпрацьовують симуляційні сценарії.

Контекст:

Від початку повномасштабної війни "Метінвест" спрямував на допомогу ЗСУ й українцям уже 4 млрд грн. Із цієї суми понад 2 млрд грн – це допомога бійцям у межах "Сталевого фронту". За цей час компанія виготовила більш ніж 100 тис. бронежилетів, а також броньовані щити для 200 фронтових машин. Крім того, бійцям на передовій передали вже 212 сталевих бліндажів, понад 1,5 тис. дронів, майже 2 тис. тепловізорів і 441 автомобіль різного призначення, зокрема майже 100 "швидких".

Також компанія заснувала гуманітарну ініціативу "Рятуємо життя": за 15 місяців повномасштабної війни проєкт допоміг майже 500 тис. людей у 70 територіальних громадах. Українці отримали приблизно 4,2 тис. тонн продуктів і засобів гігієни, а лікарні – медпрепарати, витратні матеріали й обладнання на €250 тис. Крім того, "Метінвест" розвиває напрям протезування для постраждалих від війни українців: зараз процедуру протезування й лікування на різних стадіях проходить 60 осіб, із яких 20 уже отримали протези вартістю до €30 тис.