Столтенберг: Ніхто не має точних прогнозів, коли закінчиться війна РФ проти України

Столтенберг: Перше завдання НАТО полягає в наданні підтримки, до того ж у довгостроковій перспективі
Фото: EPA
Ніхто не може з упевненістю сказати, коли і як завершиться війна Росії проти України. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю польському виданню Rzeczpospolita, яке вийшло 25 травня.

За словами Столтенберга, президент РФ Володимир Путін зробив велику стратегічну помилку, оскільки планував досягти своєї мети за тиждень, але російські війська вибили з низки регіонів на півночі України.

"Однак війни непередбачувані. І ніхто не може з упевненістю сказати, коли і чим закінчиться ця війна. Те, що ми побачили, це, звичайно ж, мужність та професіоналізм українських солдатів, політичного керівництва на чолі з президентом [Володимиром] Зеленським та простих українців. У поєднанні з безпрецедентною військовою підтримкою союзників і партнерів по НАТО це дало можливість протистояти російському вторгненню", – сказав він.

Генсек зазначив, що спочатку країни НАТО постачали Україні переважно зброю й техніку радянського виробництва, але зараз у постачаннях є більше техніки НАТО, яка потребує навчання.

"Тож перше завдання НАТО полягає в наданні підтримки, до того ж у довгостроковій перспективі. Тому звертаюся до союзників поповнити запаси. Тому що це все більше і більше війна на виснаження. Там, де ви бачите втрати з обох боків, ви бачите величезний попит на боєприпаси, пальне тощо. Не тільки на нову техніку, а й на запчастини до вже доправлених озброєнь та систем", – сказав він.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Росія веде війну проти України із 2014 року, коли було окуповано Крим і почалася агресія на Донбасі. Увесь цей час Москва не визнавала своєї присутності на сході України. 24 лютого 2022 року РФ розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. У Росії війну називають "спецоперацією".

На початку квітня північні області України звільнили від російських окупантів. У Генштабі ЗСУ повідомляли, що Росія перегруповувала свої війська, щоб зосередити зусилля на підготовці наступу на сході України, мета – окупувати всю територію Донецької та Луганської областей.

Наразі російські окупаційні війська захопили частину Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Донецької, Луганської та Харківської областей.

Низка країн – членів НАТО надає Україні фінансову, військову та гуманітарну допомогу.

31 березня Столтенберг заявив, що країни НАТО і далі постачатимуть Україні зброї стільки, скільки потрібно.