Столтенберг запевнив Умєрова, що країни НАТО мають намір активізувати "політичну та практичну підтримку України"

Умєров і Столтенберг обговорили перебіг війни в Україні, підтримку НАТО і шлях Києва до членства в Альянсі
Фото: Rustem Umerov / Twitter

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 4 грудня зустрівся у Брюсселі з міністром оборони України Рустемом Умєровим. Про це повідомила пресслужба Альянсу.

Столтенберг "підкреслив непохитну підтримку Альянсом України", ідеться в повідомленні.

Під час зустрічі генсек НАТО й український глава Міноборони обговорили останні події на полі бою й нагальні військові потреби України.

"З огляду на те, що зима, як очікують, ускладнить бойові дії, Столтенберг підкреслив, що союзники сповнені рішучості активізувати політичну та практичну підтримку України в її захисті від російського вторгнення. Генеральний секретар підтвердив, що НАТО надаватиме довготривалу підтримку Україні, щоб зробити українські сили повністю сумісними з НАТО і ще більше наблизити їх до Альянсу", – ідеться у пресрелізі.

Окрім того, сторони обговорили шлях України до членства в НАТО й зусилля України щодо реформування.

"Столтенберг підтвердив, що Україна стане членом НАТО, коли всі союзники погодяться й коли буде виконано умови", – зазначили у пресслужбі Альянсу.

У НАТО нагадали, що цю зустріч провели після засідання ради НАТО – Україна на рівні міністрів закордонних справ, яке відбулося 29 листопада. Раніше Столтенберг зустрічався з Умєровим у Києві у вересні, а також під час зустрічі міністрів оборони країн НАТО в жовтні.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше повідомляли про деокупацію населених пунктів на сході й півдні.

Восени президент України Володимир Зеленський сказав, що український контрнаступ не дав бажаних результатів. Він звернув увагу, що країна не отримала всієї необхідної їй зброї від союзників.