Ткаченко закликав світ відмовитися від співпраці з російськими артистами та не використовувати творів із РФ
"Я закликаю всіх, хто бачить звірства, які коїть Росія щодо України, весь цивілізований світ [...] відмовитися від співпраці з російськими артистами та від використання російських творів композиторів та письменників, які Росія свідомо називає своєю зброєю", – написав він.
За словами міністра, "інакше ви стаєте по одну сторону з агресором та назавжди залишитеся в історії по ту сторону зла".
"Не має бути жодного діалогу з культурою терористів", – заявив Ткаченко.
Міністр наголосив, що "культура не може бути поза політикою, особливо, коли культура – один із видів політики, який використовує ядерна держава-терорист як зброю у війні проти світової демократії та кожного дня вбиває мирних українців".
"З перших днів війни ми кожного дня працюємо над тим, щоб культурні інститути по всьому світу відмовилися від співпраці з російськими артистами, від використання російської музики та творів. [...] Та проходить певний час, і деякі міжнародні інституції закривають очі на те, що відбувається, і поновлюють співпрацю. Ми не можемо цього допустити", – пояснив він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Міністерство культури та інформаційної політики веде список осіб, які становлять загрозу національній безпеці України. У нього входять здебільшого російські артисти, журналісти, громадські діячі. Нині у списку понад 200 прізвищ.
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в деяких країнах почали скасовувати виступи артистів, які підтримують російську владу і не засудили війни з Україною. Зокрема, у США скасовували концерти казахстансько-російського коміка Нурлана Сабурова, в ОАЕ – російської співачки Валерії, а в Туреччині не відбувся виступ піаністки українського походження Валентини Лисиці, яка проживає у США, а раніше отримала так званий паспорт "громадянина ДНР".
У ЗМІ почали з'являтися публікації про необхідність "скасування російської культури". Проти цього висловилися деякі представники російської інтелігенції, зокрема російський режисер Кирило Серебренников. "А чого ви, власне, переживаєте, хлопці й дівчата? Якщо за умовного [російського письменника Федора] Достоєвського переймаєтеся, він собі сокирою шлях прокладе, не хвилюйтеся. А якщо вас лякає доля світової культури, яка зів'яне, втративши життєдайний вплив культури російської, то тут теж турбуватися не варто. До того ж, як усі могли помітити в останні місяці, російська культура в себе на батьківщині небувалого зростання гуманізму не викликала, отже, в експортній версії теж навряд чи від бездушності врятує", – відповів йому український письменник і журналіст Антон Фрідлянд.