"Ця падаль ліпить із себе велику філантропку". Поклонська заявила, що возить у Херсонську область "гуманітарну допомогу", Гончаренко оголосив на неї сафарі

Пропагандистка Поклонська вважає, що українці та росіяни "один народ"
Фото: Наталья Поклонская / Telegram
Екс-"прокурорка" окупованого Росією Криму Наталія Поклонська, підозрювана в Україні в держзраді та в причетності до заборони в РФ діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, заявила, що разом із Росгвардією нібито доставляє продукти та медикаменти в Херсонську області. Про це вона написала у Telegram 8 березня.

"Через відсутність продуктів першої необхідності, життєво важливих медикаментів люди перебувають на межі гуманітарної катастрофи, а в разі отримання зазначених продуктів від нас люди зазнають гоніння – аж до підпалів будинків", – написала пропагандистка.

Поклонська запевнила, що "допомогу здійснюватимуть на систематичній основі", оскільки, за її словами, українці та росіяни – "один народ".

Народний депутат України від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко оголосив у Telegram сафарі на експрокурорку.

"Тварюка, що зрадила Україну заради квартирки в Москві, їздить з окупантами на Херсонщину. Поки її співучасники зривають евакуацію в Сумах і Маріуполі, ця падаль ліпить із себе велику філантропку", – наголосив він.

Нардеп закликав жителів Херсонської області вистежити й затримати Поклонську.

"Мабуть, перед виїздом в Україну їй наплели про гарантії безпеки, але ж ви знаєте, що Росія своїх завжди кидає. Якщо десь побачите, сміливо затримуйте. По неї в Росії ніхто не кинеться. Інакше Поклонська сюди навіть не приїхала б. Сафарі оголошую відкритим", – написав Гончаренко.

4 березня жителі Херсона не прийняли "гуманітарної допомоги" Росії, вони вийшли на площу з українськими прапорами. Місто щоденними акціями доводить свою проукраїнську позицію.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) і сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган", завдає авіаударів.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 8 березня загинуло понад 400 мирних жителів, поранення дістало приблизно 800 людей. Відомо, що серед загиблих в Україні – 41 дитина

Про втрати серед українських військовослужбовців президент України Володимир Зеленський востаннє говорив 25 лютого – протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів станом на 8 березня становлять, за даними Генштабу ЗСУ, понад 12 тис. людей убитими, пораненими й полоненими, а також сотні танків та інших бронемашин, десятки артилерійських систем, літаків, вертольотів та іншої військової техніки.

РФ відмовляється забирати тіла загиблих в Україні російських військових, заявила 7 березня віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема й персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи спричинили обвал економіки країни-агресораСанкції мають намір розширювати й далі.