У Бундестазі закликають розглянути введення місії з безпеки ООН на Запорізьку АЕС і позбавити РФ права вето в Радбезі

Кізеветтер: Ризики у зв'язку з подальшою мілітаризацією росіянами Запорізької атомної електростанції дуже реальні
Фото: ЕРА

Організація Об'єднаних Націй має розглянути питання введення спеціальної безпекової місії на Запорізьку АЕС. Про це в коментарі Guildhall заявив депутат Бундестагу від блоку партій "Християнсько-демократичний союз" та "Християнсько-соціальний союз" Родеріх Кізеветтер.

"Ризики у зв'язку з подальшою мілітаризацією росіянами Запорізької атомної електростанції дуже реальні. Очевидно, що Росія окупувала станцію, мінує її і зберігає там озброєння. Аварія на ЗАЕС може призвести до абсолютно безпрецедентної ядерної катастрофи. Наслідки для світу будуть катастрофічними", – наголосив депутат Бундестагу.

На його думку, спеціальна місія ООН могла б гарантувати ядерну безпеку на ЗАЕС.

"Ми маємо знайти спосіб позбавити сили права вето Росії, наприклад, заохочуючи відсутність представників РФ у Раді Безпеки ООН та змушуючи Генеральну Асамблею ООН ухвалювати рішення більшістю у дві третини голосів", – зазначив Кізеветтер.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

Запорізька АЕС працює під контролем російських військових із 4 березня, вони призначили військового начальника, із яким професійний персонал атомної станції з управління енергоблоками має погоджувати всі свої дії.

У липні в "Енергоатомі" зазначили, що окупанти завозять на територію ЗАЕС військову техніку, зокрема ракетні комплекси, із яких обстрілюють міста на іншому березі Дніпра. 21 липня "Енергоатом" повідомив, що окупанти розмістили техніку, зброю та боєприпаси у машинному залі енергоблока ЗАЕС.

5 серпня окупанти двічі за день обстріляли Запорізьку АЕС – спочатку з артилерії, а потім із РСЗВ, повідомили в компанії "Енергоатом". Після ударів на ЗАЕС від'єднали від енергосистеми та перевели в резерв 4-й енергоблок. За оцінкою "Енергоатому", окупанти провокаційними обстрілами намагаються домогтися знеструмлення станції.

Увечері 6 серпня окупанти обстріляли майданчик ЗАЕС поряд зі сховищем відпрацьованого ядерного палива, поранено одну людину, повідомили в "Енергоатомі".

8 серпня "Енергоатом" попередив, що на Запорізькій АЕС є ризик витоку водню та розпорошення радіоактивних речовин.

9 серпня в "Енергоатомі" заявили, що РФ розпочала під'єднання Запорізької АЕС до російської енергосистеми.