"У деяких країн просто стоїть". Зеленський закликав "Рамштайн" допомогти з постачанням Україні американських РСЗВ
Глава Української держави висловив сподівання, що позитивні новини щодо цього з'являться після запланованого на 23 травня другого засідання на авіабазі США в Німеччині Рамштайн контактної групи щодо України, яка обговорить надання Києву військової допомоги.
"Скажу чесно, у нас є великі очікування. Я б назвав це довгоочікуваним процесом. Ми вдячні за велику військову підтримку, яку надають ті чи інші держави. Ми очікуємо позитиву щодо постачання MLRS. У мене немає секретів, ми звертаємося до всіх країн – від США до кожної європейської держави – щодо MLRS, завдяки яким Україна зможе забрати ініціативу та звільняти свою територію", – сказав Зеленський.
Він наголосив, що українські військові "крок за кроком" звільняють окуповані російськими військами території.
"Ми не можемо заплатити ціну в десятки, сотні тисяч людей. Тому просимо нам допомогти. У деяких країн просто стоїть, а для нас це виживання, ці системи MLRS", – пояснив президент України
Зеленський сказав, що Росія боїться об'єднання країн на підтримку України, погрожує державам, намагаючись перешкодити переданню зброї, в закликав міжнародну спільноту не боятися Москви.
"Вона боїться міцного об’єднання, що ЄС разом зі США діятимуть як один організм. Це дуже важливо і для нас, бо в цьому єдиному організмі Україна сьогодні – кулак. Тому нам дуже потрібна ваша предметна допомога", – заявив Зеленський.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
18 травня видання Politico написало з посиланням на свої джерела, що попри багаторазові прохання Києва США не постачають Україні MLRS, оскільки побоюються, що Збройні сили України вдарять американськими ракетами по території РФ і це може затягнути конфлікт.
Американська влада вважає ефективнішим надсилати в Україну 155-мм гаубиці M777 замість РСЗВ, розповів співрозмовник Politico з адміністрації президента США. За даними видання, M270 MLRS були серед перших запитів від України, у Києві неодноразово зверталися безпосередньо до США про їх постачання.
Максимальна дальність стрільби M270, виробленої для армії США 1983 року, залежно від боєприпасів становить до 160 км.
У Центрі протидії дезінформації при РНБО у Facebook назвали "маніпуляцією" інформацію Politico.