"У діючій армії". Гіркін уперше підтвердив, що вирушив воювати в Україну
Фотографій або відео, які підтверджують перебування "в армії", російський терорист не надав.
Також Гіркін зробив репост повідомлення російського пропагандиста Максима Калашникова, який у Telegram писав, що ексватажок бойовиків "ДНР" нібито виходив із ним на зв'язок, перебуваючи у зоні бойових дій.
"Ігор Стрєлков на зв'язок виходив. Живий і здоровий, хоча сильні бої відбуваються і втрати великі. А де він – це таємниця. Самі розумієте чому", – заявив Калашников.
Гіркін від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну активно коментував події на фронті у своєму блозі. Він неодноразово критикував дії російської армії та рішення, які ухвалювало військове керівництво Росії.
Після повідомлень російських пропагандистів про те, що Гіркін відновлює участь у війні Росії проти України, 15 жовтня у соцмережах українців з'явилися пости з оголошеннями про винагороду за взяття його в полон. Головне управління розвідки Міноборони (ГУР МО) України пообіцяло за Гіркіна $100 тис.
Начальник ГУР МО генерал-майор Кирило Буданов 18 жовтня заявив, що в розвідки є інформація про одне з місцеперебувань Гіркіна, підтвердивши його прибуття на тимчасово окуповану територію України.
Контекст:
Гіркін народився 1970 року в Москві. Брав участь у воєнних конфліктах у Придністров'ї та Боснії, а також у двох чеченських кампаніях, захоплюється військовою реконструкцією. Під час війни в Чечні, за даними російських правозахисників, викрадав і, можливо, причетний до вбивств місцевих жителів.
За інформацією видання "Сноб", Гіркін із 1996-го до 2013 року був співробітником Федеральної служби безпеки РФ. До 2014 року, за даними СБУ, Гіркін неодноразово бував в Україні. Востаннє він легально перетнув кордон України 26 лютого 2014 року – прилетів до Сімферополя. Під час анексії Криму Росією був радником глави окупаційної адміністрації Сергія Аксьонова.
У квітні 2014 року Гіркін переїхав на Донбас. Під його керівництвом 12 квітня бойовики захопили Слов'янськ Донецької області. 5 липня бойовики на чолі з Гіркіним покинули місто й переїхали до Донецька. Із травня до серпня 2014 року Гіркін називав себе "міністром оборони ДНР". На початку серпня стало відомо, що він склав повноваження та повернувся до Росії.
Гіркін перебуває у розшуку в Україні. Йому висунули підозри за низкою статей Кримінального кодексу України, зокрема за ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), ст. 294 (масові заворушення), ст. 258 (терористичний акт), ст. 341 (захоплення державних чи громадських будівель або споруд). Він є одним із чотирьох обвинувачених у справі про аварію малайзійського літака Boeing 777 у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Судовий процес відбувається у Нідерландах, Гіркін відмовився у ньому брати участь. Він перебуває під санкціями ЄС та США.