У двох районах Білорусі біля кордону з Україною заборонили будь-яку відеозйомку – Генштаб ЗСУ
У розташованих біля кордону з Україною Пінському та Столінському районах Білорусі посилили режимні заходи. Про це поінформував 21 жовтня у Facebook Генеральний штаб Збройних сил України.
"У Пінському та Столінському районах Республіки Білорусь білоруськими спецслужбами посилюються режимно-адміністративні заходи. Зокрема, заборонено вести будь-яку відеозйомку, включно з використання автомобільних відеореєстраторів", – ідеться в повідомленні.
Також, за даними Генштабу ЗСУ, у білоруських військових комісаріатах "триває робота щодо уточнення особистих даних чоловіків призовного віку, наголошується на готовності до виклику".
Загалом в Україні на волинському напрямку "обстановка залишається без суттєвих змін", наголосили українські військові.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, зокрема з Білорусі, хоча за кілька днів до цього міністр оборони республіки запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає. На початку квітня північні регіони України звільнили від російських окупантів. Після цього з території Білорусі окупанти запускали по українських об'єктах ракети та дрони-камікадзе.
Раді нацбезпеки і оборони України відомо, що президент РФ Володимир Путін щодня чинить тиск на Олександра Лукашенка, який перебуває в Білорусі при владі з 1994 року, щоб той почав збройну агресію проти України з боку Білорусі.
4 жовтня Лукашенко прямо визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України. 10 жовтня він заявив, що домовився з Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави". Розгортання, за словами Лукашенка, розпочали 8 жовтня. Помічник міністра оборони Білорусі з міжнародного військового співробітництва Валерій Ревенко заявив, що до країни прибуде приблизно 9 тис. російських військових.
11 жовтня Лукашенко оголосив у Білорусі перевірку боєздатності збройних сил. За даними білоруського видання "Наша Ніва", під прикриттям цієї перевірки проводитимуть приховану мобілізацію.
За даними американського Інституту дослідження війни (ISW) станом на 20 жовтня, імовірність наступу окупантів з території Білорусі залишається низькою.