Лукашенко заявив, що готується до війни "25 років мінімум", але зараз Білорусі "вона не потрібна"
Лукашенка цитує сайт президента Білорусі.
ЗМІ попросили політика прокоментувати повідомлення про приховану мобілізацію у країні.
"Не зважайте на це виття, – відреагував Лукашенко. – Ми сьогодні нікуди не збираємося йти... Якщо ж хтось прийде з війною на білоруську землю, то, звісно, що всі стануть на захист країни... Але на сьогодні жодної війни. Нам вона не потрібна".
Лукашенко додав, що "готується до війни 25 років мінімум".
"Не я придумав: хочеш миру – готуйся до війни", – пояснив він.
У Генштабі ЗСУ заявили 20 жовтня, що загроза поновлення наступу Росії з боку Білорусі зростає.
21 жовтня ЗСУ опублікували відеозвернення до білоруського народу й особового складу армії Білорусі із закликом не втягуватися у "брудну війну" РФ проти України.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, зокрема з Білорусі, хоча за кілька днів до цього міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає. На початку квітня північні регіони України звільнили від російських окупантів. Після цього з території Білорусі окупанти запускали по українських об'єктах ракети.
Раді нацбезпеки і оборони України відомо, що президент РФ Володимир Путін щодня чинить тиск на Лукашенка, щоб той розпочав збройну агресію проти України з боку Білорусі.
4 жовтня Лукашенко прямо визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України. 10 жовтня він заявив, що домовився з Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави". Розгортання, за словами Лукашенка, розпочали 8 жовтня. Помічник міністра оборони Білорусі з міжнародного військового співробітництва Валерій Ревенко заявив, що до РБ прибуде приблизно 9 тис. російських військових.
11 жовтня Лукашенко оголосив у Білорусі перевірку боєздатності збройних сил. За даними білоруського видання "Наша Ніва", під прикриттям цієї перевірки проводитимуть приховану мобілізацію.
За даними американського Інституту дослідження війни (ISW), імовірність наступу окупантів із території Білорусі залишається низькою.