У Генштабі ЗСУ заявили, що офіцерів запасу, які досягли 43 років або мають судимість, призивати не будуть
Громадян, які пройшли підготовку на офіцерських курсах і здобули первинне офіцерське військове звання, призивати не будуть, якщо їхні батько, мати, рідні сестра або брат загинули або стали інвалідами під час військової служби, повідомив спікер Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов.
Офіцерів запасу не призиватимуть на службу до Збройних сил України, якщо вони досягли 43 років або мають судимість, а також в інших випадках, сказав спікер Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов в інтерв'ю агентству "Українські новини".
"Не будуть призивати такі категорії: тих, кого визнали за станом здоров'я не придатним до військової служби в мирний час; досягли 43-річчя; виконували обов'язки військовослужбовця в резерві протягом двох контрактів; категорії, засуджені за скоєння злочинів, а також громадяни, у яких батько, мати, рідні сестра або брат загинули або стали інвалідами під час військової служби, та інші категорії громадян", – зазначив він.
Селезньов додав, що відбір офіцерів запасу в кожному регіоні буде пропорційним кількості населення. Він наголосив, що з Донецької та Луганської областей призивають людей менше, оскільки там це зробити "трохи важче, чисто процедурно".
30 травня міністр оборони України Степан Полторак підписав наказ про призов офіцерів запасу на військову службу до Збройних сил України.
Згідно з документом, на строкову офіцерську службу можуть призвати осіб віком до 43 років, які закінчили військові кафедри, мають вищу освіту і первинне офіцерське звання. Згідно з розпорядженням глави Міноборони, термін призову становитиме 18 місяців.
Селезньов заявив, що протягом червня призвуть приблизно тисячу офіцерів запасу.
Про те, що офіцерів запасу, які закінчили військові кафедри, почнуть призивати до армії, у Генеральному штабі ЗСУ повідомили в січні. Очікували, що перший призов розпочнеться в лютому.
Глава Генштабу Віктор Муженко заявляв, що у 2017 році українців, які закінчили військові кафедри, будуть брати на службу за контрактом. "Щороку такі офіцерські звання здобувають 9–10 тисяч осіб. Це потужний ресурс, який має ефективно використовуватися", – сказав Муженко.