У Херсоні із 60 директорів шкіл лише двоє погодилися співпрацювати з окупантами – Шкарлет

Шкарлет: Більшість шкіл все одно будуть продовжувати освітній процес за українськими стандартами
Фото: Міністерство освіти і науки України / Facebook
У тимчасово окупованому Херсоні із 60 директорів шкіл лише двоє погодилися співпрацювати з російськими окупантами. Про це повідомив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет в інтерв'ю Суспільному, яке вийшло 19 червня.

"Наскільки я знаю, у нас інформації про жодну школу, яка формує освітній процес за стандартами країни агресора, немає. Звісно, уже приходять непоодинокі сигнали з тимчасово окупованих територій, що агресор намагається запровадити з 1 вересня освітні стандарти за своїми канонами, наративами. Але я знаю лише поодинокі випадки. Якщо взяти, наприклад, Херсон, то із 60 директорів шкіл тільки двоє погодилися працювати з загарбниками. Більшість шкіл все одно будуть продовжувати освітній процес за українськими стандартами", – сказав він.

За словами Шкарлета, міністерство підтримує зв'язок із педагогами, директорами обласних департаментів освіти.

"Намагаємося напрацювати такий механізм, який би зробив освітній процес безпечним", – сказав він.

Шкарлет зазначив, що альтернативою для українських дітей на тимчасово окупованих територіях може бути онлайн-освіта.

"У нас для цього є і контент, і платформи. Це 14 наших партнерів – приватних онлайн-шкіл. Вони ліцензовані та можуть видавати документи про освіту. Саме завдяки цьому ми можемо на окупованих територіях запроваджувати освітній процес за українськими стандартами. Це може бути й онлайн-школа, і дистанційне навчання на платформі "Всеукраїнська школа онлайн". Це може бути й закріплення до однієї зі шкіл на підконтрольній території, яка буде викладати онлайн", – сказав міністр.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Російські окупанти зайшли на територію Херсонської області 24 лютого з тимчасово окупованого Кримського півострова.

Уже після окупації у низці населених пунктів Херсонської області проходили проукраїнські мітинги, зокрема в Херсоні, Каховці, Генічеську та Новій Каховці. 9 березня російські окупанти через опір жителів Херсона ввели в регіон підрозділи Росгвардії, які затримують протестувальників.

16 березня окупанти заявили про створення у тимчасово окупованому Херсоні "комитета спасения Херсонщины "За мир і порядок", до складу якого увійшли місцеві проросійські політики та колаборанти. Серед них був колишній мер Херсона, екснардеп від Партії регіонів Володимир Сальдо.

26 квітня окупанти відрекомендували нових "голів" Херсонської обласної та міської адміністрацій. Посаду "мера" погодився обійняти Олександр Кобець. За інформацією Bihus.info, він за радянських часів працював у КДБ, а потім, на початку 2000-х, – у СБУ.

"Головою області" став Сальдо. 29 квітня прокурори заочно повідомили Сальдо про підозру в держзраді, вчиненій в умовах воєнного стану.