Під час боїв із російськими окупантами українські військовослужбовці вийшли до кордону в Сумській області – Данілов
"На сьомий день війни з агресивною державою-терористом Росією прикордонники 5-го прикордонного загону передовою групою спільно з підрозділами Збройних сил України вийшли на лінію державного кордону України на Сумщині", – написав він.
Секретар РНБО зазначив, що протягом останньої доби російським окупантам "не вдалося значно просунутися на жодному з напрямків, наступ було зупинено".
"Усвідомивши провал свого "плану Барбаросса – 2022" і зіткнувшись з високоефективною діяльністю українських військових і ТРО, Кремль пішов на зміну тактики, почавши масовані обстріли житлових кварталів та об’єктів цивільної інфраструктури в десятках міст, таких як Київ, Чернігів, Херсон, Харків, зокрема з використанням забороненого Женевською конвенцією озброєння", – наголосив Данілов.
Він зазначив, що обстріли окупантами житлових кварталів великих українських міст стали масовою тактикою окупантів.
"Найгарячіший напрямок доби – одеський. Але і тут, як і по всій Україні, окупанта чекають не з квітами, а з вогнем, барикадами і коктейлем "Спротив". Одеса – це Україна!" – заявив Данілов.
Сумська область межує з Росією. У цьому регіоні України з окупантами бореться 95-та окрема механізована бригада "Холодний Яр" ЗСУ.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні, зокрема, реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
Жертвами російської агресії стало, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
За даними української влади станом на вечір 2 березня, окупанти втратили майже 9 тис. осіб особового складу. Також знищено десятки літаків, вертольотів, артилерійських систем, сотні бойових броньованих машин та іншої техніки російської армії. Кількості полонених окупантів українська влада не розкриває.
У міноборони РФ 2 березня відзвітували про 498 загиблих російських військовослужбовців.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН із вимогою "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Станом на 3 березня позови проти Росії подало вже 40 країн.