У ЄС поки що немає єдності щодо ембарго на російську нафту й газ – Боррель

Боррель: Остаточна пропозиція щодо ембарго на нафту й газ ще не на столі
Фото: EPA
Серед країн Європейського союзу поки що немає єдності в питанні введення ембарго на постачання газу та нафти з Росії. Про це в інтерв'ю Die Welt, яке вийшло 25 квітня, сказав верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

За словами Борреля, зупинення імпорту нафти й газу або штрафні мита на їхнє постачання були б важливими, щоб чинити тиск на президента РФ Володимира Путіна й посадити його за стіл переговорів.

"Але зараз у нас у ЄС немає єдиної позиції щодо цього", – додав дипломат.

Боррель також зазначив, що деякі країни "дуже чітко" заявили, що не підтримають таких санкцій.

"Тому остаточна пропозиція щодо ембарго на нафту й газ ще не на столі", – заявив політик.

Глава європейської дипломатії заявив, що це питання обговорюватимуть на наступному саміті лідерів ЄС 30–31 травня.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Захід ввів проти РФ кілька пакетів санкцій, а також став масово відмовлятися від російських нафти й газу та шукати їм альтернативу.

США ввели ембарго на імпорт російських енергоресурсів, Великобританія до кінця 2022 року має намір відмовитися від постачання російських нафти та газу. Австралія оголосила заборону імпорту російських енергоносіїв із 25 квітня.

Європейський союз поки що тільки розробив план, щоб швидко позбутися залежності від російських енергоресурсів. 6 квітня Мішель заявив, що Євросоюз рано чи пізно введе обмеження на постачання російських нафти й газу. Водночас Австрія та Угорщина заявили, що не підтримають ембарго ЄС на російський газ.

Після того, як російська армія вийшла з Київської області і стало відомо про звірства окупантів проти мирних жителів України, Європарламент закликав ЄС негайно ввести ембарго на російські нафту, газ, вугілля та виключити РФ із G20.

8 квітня Євросоюз ввів п'ятий пакет санкцій проти Росії. До нього входить ембарго на постачання вугілля та інших видів твердого викопного палива з РФ, але не газу й нафти.

Зеленський вважає, що будь-які санкції проти РФ, які не зачіпають нафти, "будуть сприйняті в Москві з посмішкою".

17 квітня глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що до шостого пакету санкцій проти Росії через війну в Україні входитимуть подальші обмеження проти російського банківського сектору. Також у новий пакет увійдуть обмеження проти енергетичного сектору РФ.