У Києві затримали групу озброєних мародерів – поліція

Затримання проводили у двох місцях столиці
Фото: Патрульна поліція Києва / Facebook
У Києві затримано 13 людей, які причетні до мародерських дій в автосалоні столиці. Про це увечері 2 березня проінформувала у Facebook патрульна поліція Києва.

"За гарячими слідами затримали мародерів. [...] Патрульні отримали орієнтування про мародерство: близько 10 людей, які приїхали на автомобілях Ford Explorer, Toyota Prius і Volkswagen Jetta, увірвалися в автосалон і забрали сейф, кавомашину та інші речі", – ідеться у повідомленні.

Правоохоронці розповіли, що схожі за описом автомобілі виявили на вулиці Булаховського, за ними встановили спостереження.

"Зрештою спецрота ГУНП (Головне управління Нацполіції. – "ГОРДОН"), яка прибула на допомогу, затримала авто Ford Explorer та шістьох осіб, які були в ньому, на вулиці Ушакова. Сімох громадян, які перебували в автомобілях Volkswagen Jetta і Toyota Prius, затримали екіпажі патрульної поліції на Великій Окружній. Під час поверхневої перевірки в автомобілях було виявлено предмети, схожі на зброю", – пояснили у поліції.

Відомство закликало громадян бути пильним і повідомляти їх про підозрілих людей і мародерів.

На фото, опублікованих поліцією з місця затримання, зафіксовано предмети, схожі на автомат та гранатомет із пострілами до нього.

28 лютого мер Києва Віталій Кличко попереджав, що мародерів за законами воєнного часу "будуть знешкоджувати без попередження".

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні, зокрема, реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Жертвами російської агресії стало, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.

За даними на ранок 2 березня, окупанти втратили 5840 осіб особового складу. Також знищено понад 60 літаків та вертольотів, 862 бойові броньовані машини, 85 артилерійських систем і безліч іншої техніки. Кількості полонених окупантів українська влада не розкриває.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. До 3 березня позови проти Росії подали вже 40 країн.