У Луцьку створили катапульту для кидання "коктейлів Молотова". Назвали "ДжаВолина"

"Коктейль Молотова" є пляшкою із запальною сумішшю
Фото: depositphotos.com
У Луцьку (Волинська область) на тлі масового вторгнення РФ в Україну народні умільці вигадали пристрій для кидання "коктейлів Молотова". Відео випробування катапульти 7 березня опублікував у Facebook її розробник Павло Цапюк.

"ДжаВолина". Коли не спиться. Вона працює", – прокоментував він дію катапульти.

Як показано на відео, пуск виявився вдалим – коктейль полетів далеко і влучив у ціль.

У коментарях до поста Цапюк зазначив, що працюватиме над тим, щоб "ДжаВолина" випускала потужніший заряд. У разі потреби розробник готовий перейти на серійний випуск таких катапульт.

"Коктейль Молотова" є пляшкою із запальною сумішшю, його застосовують здебільшого проти автомобілів та бронетехніки. Під час кидання основною метою є влучення рідини, що палає, у моторне відділення. Звичайна конструкція коктейлю складається зі скляної пляшки із запальною рідиною та запалу.

Склад запальної суміші – дві третини бензину та одна третина мастила. Домішки: сріблянка (підвищує температуру горіння), пінопласт (краще розчинити в ацетоні та вливати у пляшку). Пляшку заповнюють готовою сумішшю на дві третини. Для гніту потрібно використати 50 см тканини (бавовну), яку щільно утрамбовують у горловину пляшки, щоб коктейль не розлився.

Контекст:

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах по всій країні. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган", завдає авіаударів.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. 8 березня ООН повідомляла про 474 убитих та 861 пораненого мирного жителя. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів, за даними Генштабу ЗСУ станом на 9 березня, становлять, зокрема, понад 12 тис. осіб, 317 танків, 49 літаків, 81 вертоліт. Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за твердженнями міністерства оборони РФ станом на 2 березня, дістали поранення.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН із вимогою "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновили історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи призвели до обвалу економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати і надалі.