У Маріуполі людей навмисно виписують із лікарень, щоб не фіксувати смертності в медустановах – Андрющенко
В окупованому росіянами Маріуполі Донецької області найпоширенішою є практика, коли людей навмисно виписують із лікарні, щоб ті вмирали вдома, а не в медзакладі. Про це в ефірі "Громадського радіо" сказав радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
"Щодо медичної допомоги в Маріуполі, то в місті реально тільки померти, і це в принципі все. Насправді працює лише лікарня інтенсивної терапії – це лікарня №2, найвідоміша, мабуть, лікарня Маріуполя. По районах міста ще запустили вони нібито три лікарні, але їх лікарнями не назвеш, бо там немає стаціонарів", – каже Андрющенко.
За його словами, також є велика проблема з інсуліном для інсулінозалежних людей і дуже погана ситуація для тих, хто має цукровий діабет.
"І дуже розповсюджена практика – людям не дають помирати у лікарнях. Тобто їх тримають на будь-чому, а потім, розуміючи, що ситуація не покращиться, відправляють додому, і люди вмирають удома. Смертність росте постійно. Якщо рік тому після окупації і знищення міста не було ще ні води, ні електрики, смертність становила приблизно 250 людей на тиждень, то сьогодні – близько 400. Це при тому, що начебто працює лікарня, начебто є "швидкі". Загалом ця ситуація демонструє нестачу лікарів", – пояснив радник мера.
Контекст:
Маріуполь російські війська оточили в перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Із початку березня він був у блокаді, з другої половини травня місто – в повній окупації.
У Маріуполі на початку серпня залишалося приблизно 130 тис. осіб. До повномасштабного вторгнення в місті проживало 530 тис. осіб. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.