У Маріуполі під час працевлаштування змушують на камеру говорити, що місто зруйнували українці – мер
"Що вони зараз роблять у Маріуполі? Якщо ти хочеш іти на роботу, яку вони пропонують, – щось прибирати, розбирати ці завали, ти маєш присягнути їм. Тобто вмикається камера, і вони питають: "А що це відбулося у Маріуполі, хто це зробив?" І люди примусово мають сказати, що це зробила не Росія, а зробили націоналісти України", – розповів Бойченко.
За його словами, люди змушені оформлювати російські паспорти, бо без них не можна отримати ані гуманітарну допомогу, ані пенсію, ані зарплату.
За даними мера, наразі у заблокованому місті залишається понад 100 тис. жителів. У пошкоджених будинках, де проживають люди, немає опалення, нормального водопостачання та електрики. Люди вишиковуються в черги на вулиці по безплатну тарілку супу або каші.
Контекст:
Маріуполь російські війська оточили у перші дні повномасштабного вторгнення РФ до України, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Від початку березня він перебував у блокаді, з другої половини травня місто – у повній окупації.
У Маріуполі на початку серпня залишалося приблизно 130 тис. осіб. До повномасштабного вторгнення у місті проживало 530 тис. осіб. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.
У червні Бойченко говорив, що у місті пошкоджено 95% багатоповерхівок. У вересні радник мера Петро Андрющенко повідомив, що окупанти й далі знищують Маріуполь бездумним знесенням будинків, залишаючи маріупольців без житла і речей.
Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко заявив, що окупанти не в змозі відновити зруйновану інфраструктуру Маріуполя.