У Маріуполі загинула психологиня полку "Азов". 2018 року загинув її син, боєць "Азова", а 2022-го – зять

Син Луговської Юрій був снайпером полку "Азов", він загинув у 2018 році
Фото: depositphotos.com
У заблокованому російською окупаційною армією Маріуполі Донецької області загинула психологиня полку "Азов" Наталія Луговська. Про це 5 травня у Facebook повідомила пресслужба Червоноградської міської ради (Львівська область).

"Після загибелі сина Наталія продовжила його справу і до останнього залишалася з воїнами на "Азовсталі", – зазначили у повідомленні.

До початку повномасштабного вторгнення Росії Луговська працювала психологом у реабілітаційному центрі бійців АТО у Соснівці Львівської області.

Син Луговської Юрій (позивний Баррет) був снайпером-розвідником полку "Азов". Він загинув у березні 2018 року під Водяним Донецької області, проінформувало НВ.

У групі червоноградської газети "Вісник" у Facebook повідомили, що зять Луговської Олексій загинув кілька днів тому на "Азовсталі".

Скріншот: Газета "ВІСНИК" Червоноград / Facebook

Донька Луговської Тетяна перебуває на дев'ятому місяці вагітності, вона з двома доньками змогла виїхати з Маріуполя, повідомило "Нео Радіо Червоноград" у Facebook (її інтерв'ю вийшло у друкованій версії газети "Вісник").

"Із першого дня війни, з 24 лютого, і чоловік, і мама – у Маріуполі, на "Азовсталі". За освітою мама психолог, але там і медик, і парамедик, і психолог, і зв'язківець, і ким тільки не є... Ми обидвоє з чоловіком служили у прикордонних військах, мали спільних знайомих, так і познайомилися", – розповіла жінка.

Чоловік Тетяни загинув 21 квітня, мати тоді дістала контузію. Тіла загиблих перебувають на "Азовсталі".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

"Азовсталь" – остання твердиня українських військових в окупованому Росією Маріуполі. У бомбосховищах заводу перебувають сотні поранених, а також частина мирних жителів міста.

Президент Росії Володимир Путін 21 квітня публічно озвучував наказ міністру оборони РФ Сергію Шойгу скасувати штурм промзони заводу "Азовсталь", проте штурм продовжився.

Захисники Маріуполя просять евакуювати гарнізон і цивільних, які перебувають на "Азовсталі", застосувавши до них процедуру extraction, прикладом якої називають порятунок британських, французьких і бельгійських військових із Дюнкерка під час Другої світової війни.

Вони готові вийти з "Азовсталі" лише у разі отримання гарантій від третіх країн. Зокрема, виконувач обов'язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський звертався до президента Туреччини Реджепа Ердогана з проханням вивезти гарнізон на територію Туреччини.

30 квітня розпочався процес евакуації з "Азовсталі" за участю ООН і Міжнародного комітету Червоного Хреста. Частину цивільних вдалося вивезти, але, заперечуючи гуманітарне право, нікого з поранених військових не евакуювали.

2 травня російські окупанти знову розпочали постійне бомбардування "Азовсталі". 4 травня командир полку "Азов" Денис Прокопенко опублікував відеозвернення, в якому сказав, що військові й надалі тримають оборону, але російські окупанти вже другий день як прорвалися на територію заводу. Активні бої тривають і 5 травня, жодного режиму тиші немає, сказав заступник командира полку Нацгвардії "Азов" Святослав Паламар.